BeinCryptoKriptohaber

Donald Trump, Başkanlık Teklifinde Bitcoin ve Kriptoyu Destekleyeceğine Söz Verdi

Donald Trump, başkanlığı yeniden kazanması halinde Bitcoin gibi kripto para birimlerine karşı şaşırtıcı derecede açık bir duruş sergiledi.

Yakın tarihli bir röportaj sırasında Trump, yönetiminin Bitcoin ve benzerlerini baskı altına almak için düzenleyici yetkilerden yararlanmaktan kaçınacağını açıkladı. Bu açıklama, daha önce dile getirdiği geleneksel para birimini dijital alternatiflere tercih etme konusunda dikkate değer bir değişime işaret ediyor.

Donald Trump Bitcoin’e Desteğini Gösteriyor

Cumhuriyetçilerin başkanlık adaylığı yarışında önde gelen Trump, Paylaşıldı para birimine ilişkin gelişen bakış açısına dair içgörüler. Doları uzun süredir savunan ve “Tek para birimi istiyorum, doları istiyorum, insanların dolardan ayrılmasını istemiyorum” şeklindeki açıklamasına rağmen, son deneyimleri onu dijital para birimi patlamasını takdir etmeye itti.

İşlemlerin önemli bir kısmının kripto para biriminde gerçekleştiği Trump markalı lüks spor ayakkabıların piyasaya sürülmesi bir dönüm noktası oldu. Trump, dijital para biriminin ticarette yaygın olarak benimsenmesine duyduğu şaşkınlığı sergileyerek “Bu miktara inanamadım” dedi.

Sırasında Trump hiç Bitcoin satın almadığını itiraf etti kendisi de kripto para ödemelerinin pratikliğini ve artan kabulünü kabul etti.

“Çok faydalanıldı [Bitcoin and cryptocurrencies] ve bu noktada onları alıp götürmek istediğimden emin değilim” dedi Trump.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Tekrar seçilmesi halinde, Trump’ın yorumları potansiyel bir değişime işaret ediyor kripto para birimleri için düzenleyici ortamda. Dijital para birimlerine olan bu açıklık, finansal teknolojiler karşısında uyarlanabilirliğin öneminin altını çiziyor.

Bu aynı zamanda kripto para birimlerinin ana akım ticarette daha geniş bir kabul göreceğine ve küresel ekonomideki rollerini daha da güçlendireceğine işaret ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/donald-trump-support-bitcoin-crypto/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir