CoinDeskKriptohaber

Donald Trump, CBDC’leri Köpek Düdüğü Olarak Kullanan Son Cumhuriyetçi

Trump, CBDC’ye karşı çıkan diğer birçok önde gelen Cumhuriyetçiye katılıyor. Iowa’da Trump’tan sonra ikinci olan Florida valisi Ron DeSantis, muhalefette sesini yükselten ilk büyük aday oldu. Bitcoin savunucusu Vivek Ramaswamy şunları söyledi: “asla” birine. House Whip’ten Tom Emmer, ABD CBDC’sini yasaklamak için Kongre’ye bir yasa tasarısı sundu. Teksas Senatörü Ted Cruz bunu yaptı benzer bir şey üst odada. Kuzey Carolina Temsilciler Meclisi, sözde “dijital doları” burada yasaklayan bir yasa tasarısını kabul etti.

Trump’ın CBDC’ye karşı çıkması, Ramaswamy’nin Iowa’daki kötü performansının ardından adaylığını onaylamasıyla tetiklenebilir. Ancak şu anda ABD’de ve dünyada olup bitenler göz önüne alındığında, Trump’ın CBDC’ye karşı çıkması biraz tuhaf. Federal Reserve’ün şu anda bir CBDC için gerçek bir planı yok. Herhangi bir ABD yetkilisinin destek olarak söylediği tek şey, ABD’nin bu fikri araştırması ve test etmesi gerektiğiydi. Trump, şu anda bir hükümet politikası olmayan ve yakın zamanda bir politika haline gelecek gibi görünmeyen bir hükümet politikasını reddediyor.

Aslında konuşmasında bu garip gerçekliğe kafa salladı ve dinleyicilerin çoğunun dijital para dünyasının en gizemli ve yavaş ilerleyen yenilik alanlarından biri olan CBDC’ler hakkında pek bir şey bilmeyebileceğini kabul etti.

Devamını oku: Emily Parker – Merkez Bankası Dijital Paraları Beklenmedik Bir Şekilde Cumhurbaşkanlığı Seçimi Konusu Haline Geliyor

Kalabalık tezahürat yaparken Trump, “Bu kadar çok şey bildiğinizi bilmiyordum” dedi. “New Hampshire – çok akıllı insanlar. Çok güncel. Ne yaptıklarını biliyorsun.” “Onlar” federal hükümettir.


kaynak: Ben Schiller, https://www.coindesk.com/consensus-magazine/2024/01/18/donald-trump-is-the-latest-republican-to-use-cbdcs-as-a-dog-whistle/?utm_medium=referral&utm_source=rss&utm_campaign=headlines

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir