BeinCryptoKriptohaber

Dördüncü Büyük Kripto Borsasının Kurucusu Soruşturma Altında

Çevrimiçi raporlar, OKX’in kurucusu, genellikle Star Xu olarak anılan Mingxing Xu’nun Amerika Birleşik Devletleri’nde soruşturma altında olduğunu öne sürüyor.

Xu, sosyal medyada devam eden FUD’dan duyduğu hayal kırıklığını dile getirerek bu iddiaları hızla yalanladı.

Tanınmış bir isim olan Alvin, Xu’nun ABD’de tutuklandığı iddiasıyla ilgili soruşturma başlattığında Çin kripto topluluğunda dedikodular dönmeye başladı. Alvin derhal söylentileri çürüttü ve haberin OKX’in yerel tokeni OKB’yi manipüle etmek için potansiyel bir hile olduğunu öne sürdü.

“Bugün birçok kişi bana Xu Xingxing’in Amerikalılar tarafından tutuklandığına dair söylentilerin doğru olup olmadığını sordu. Büyük ihtimalle söylenti olduğunu düşünüyorum. OKB’yi tecavüze zorlamak istiyorlar.” okur.

OKB’nin fiyatında büyük dalgalanmalar yaşandı BeInCrypto’ya göre geçtiğimiz hafta 54 dolara kadar geriledi ve ardından haber yayına hazırlandığı an itibarıyla 57 dolar olan mevcut değerine geri döndü. veri.

OKX'in OKB Token Fiyatı
OKX’in OKB Token Fiyatı. Kaynak: BeInCrypto

Bu arada OKX’in ortaklık lideri Gala Wen, Alvin’in duygularını yineleyerek iddiaları yanlış olarak nitelendirdi. Wen, Xu’nun şirketin ABD operasyonlarındaki aktif rolünü vurguladı ve onun hukuki bir soruna karıştığı yönündeki her türlü fikri reddetti.

“Çok sahte. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tutuklamalar kamuya açık bir bilgidir ve herkes bunu hükümetin web sitesinden kontrol edebilir. Amerika ofisi çok büyük ve patron bizzat gelip işlerle ilgileniyor. Wen, “Her gün yüksek bir moralle çok çalışıyoruz” dedi. söz konusu.

Dikkat edilmesi gereken nokta, bu Xu’nun tartışmalara maruz kaldığı ilk olay değil. 2020 yılında yüzlü Borsanın kripto para çekme işlemlerini geçici olarak askıya almasıyla aynı zamana denk gelen Çin’deki inceleme, piyasada endişelere yol açtı.

İlginçtir ki, mevcut söylentiler OKX’in çeşitli yargı bölgelerinde artan düzenleyici incelemelerle karşı karşıya olduğu bir zamanda ortaya çıkıyor. Geçen ay Güney Koreli yetkililer bir girişimde bulundu. OKX’in operasyonlarına yönelik suç soruşturması Ülke içinde. Yetkililer, açıklanmayan faaliyetlerin değiş tokuşunu ve tanıtım kampanyaları için yerli etki sahibi kişilerin istihdam edilmesini suçladı. Bunlara ek olarak, OKX Hindistan’daki faaliyetlerini durdurdu Ülkenin olumsuz düzenleyici ortamı nedeniyle.

OKX bu küresel zorlukların üstesinden gelmeye devam ederken, ABD düzenleyici ortamı düşmanca kalır gelişen sektöre doğru. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi düzenleyici kurumlar Büyük borsalara karşı yasal işlem başlatıldıBinance dahil, Coinbaseve Kraken, bazılarını teşvik ediyor Firmalar ABD pazarından çıkacak.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/okx-founder-criminal-investigation/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir