BeinCryptoKriptohaber

Düzeltme 1 doların altına inecek mi?

Çokgen (MATİK) fiyatı resmi olarak düşüş trendi kaydeden ilk birkaç altcoin arasında yer alıyor ve MATIC’in düşme hızına bakılırsa 1 dolar kaybetmek çok uzak olmayabilir.

Bunu önleme gücü yalnızca yatırımcıların elindedir. İşte nasıl.

Poligon Fiyat Düşüşü Devam Ediyor

Polygon’un fiyatı 1,26 dolardan 1,05 dolara düştü bu yazının yazıldığı sırada. Bunu yaparken MATIC birden fazla destek seviyesinden ve 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamadan (EMA) düştü. Altcoin şu anda 1,00 dolarlık fiyat noktasının altına düşmeden %6’nın altında.

Teknik göstergeler, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) düşüş eğilimi gösteriyor. RSI, fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçerek potansiyel aşırı alım veya aşırı satım koşullarını gösterir. MACD, genellikle alış veya satış sinyallerini tanımlamak için kullanılan, bir varlığın fiyatının iki hareketli ortalamasını karşılaştırarak trend momentumunu değerlendirir.

İkisi birleştirildiğinde, her ikisinin de sırasıyla negatif/düşüş bölgelerinde olması nedeniyle sinyalin satış yönünde olduğu açıktır.

MATIC/USDT 1 günlük grafik.
MATIC/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ayrıca Piyasa Değeri/Gerçekleşen Değer (MVRV) oranının halihazırda sıfır çizgisinin altında olması nedeniyle satış sinyali yoğun. MVRV oranı, bir varlık edinen yatırımcıların ortalama kar veya zararını değerlendirmek için önemli bir göstergedir.

Özellikle 30 günlük MVRV oranı, bir önceki ay içinde varlık edinen yatırımcıların ortalama kar veya zararını değerlendiriyor. Örneğin çokgen durumunda30 günlük MVRV oranı -%3, satın alan yatırımcıların Geçen ayki MATIC şu anda %3’lük bir kayıp gözlemliyoruz.

Geçmiş veriler, MVRV değeri -%5 ile -%12 aralığına düştüğünde genellikle piyasadaki yükselişlerden önce geldiğini gösteriyor. Bu özel aralığa varlık birikimi için ideal bir senaryoyu temsil eden “fırsat bölgesi” adı verilir.

Poligon MVRV Oranı.
Poligon MVRV Oranı. Kaynak: Santiment

Ancak MATIC hala bu bölgenin biraz üzerinde, bu da birikim için ideal bir varlık haline gelmeden önce daha fazla düşüş kaydedeceği anlamına geliyor.

MATIC Fiyat Tahmini: 1 Dolarlık Desteğin Düşmesi Muhtemel

Yukarıda belirtilen ipuçlarına dayanarak, Polygon fiyatı muhtemelen 1 doların altına bir düşüş kaydedecektir. Altcoin, işaretin yalnızca %5,7 üzerinde ve altına düşebilir.

Ancak önemli bir dirençle karşılaşacak Çok fazla düşen yaklaşık 773 milyon MATIC oluştu. 819 milyon dolarlık arz, varlıklarını ortalama 0,96 dolardan satın alan yatırımcılar tarafından satın alındı.

Çokgen GIOM.
Çokgen GIOM. Kaynak: İçineBlok

Böylece, MATIC bazı zorluklarla karşılaşacak düşebilir ve hatta 1 $ kaybetmeden önce geri dönebilir. Bu, düşüş tezini geçersiz kılacak ve 50 günlük EMA’nın destek olarak geri kazanılmasına yardımcı olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/polygon-price-correction-key-support/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir