BeinCryptoKriptohaber

Düzeltme Derinleştikçe Bitcoin Fiyatları 40.000 Doların Altına Düştü

Kripto pazarındaki düzeltme derinleştikçe Bitcoin fiyatları psikolojik 40.000 dolar seviyesinin altına düştü. Ancak finansal derecelendirme kuruluşu Weiss’e göre olumsuzluklar bir takım faktörlerden dolayı sınırlı olabilir.

23 Ocak’ta Bitcoin fiyatları, Salı sabahı Asya ticaret seansında 40.000 doların altına düşerek gün içi en düşük seviyesi olan 39.494 dolara ulaştı.

Bitcoin Düzeltmesi Devam Ediyor

Ancak 22 Ocak’ta Weiss Crypto belirtilmiş Bitcoin bu ayın geri kalanında düşmeye devam etse bile aşağı yönlü hareket üç şeyle sınırlı olacak.

İlk olarak, spot Bitcoin ETF’leri aracılığıyla kurumsal yatırım akışının olumsuzlukları sınırlayacağı belirtildi.

“Artık Wall Street’teki en büyük oyuncular tarafından yayınlanan 11 yeni ETF aracılığıyla Bitcoin’e erişebilen geleneksel yatırımcılardan kriptoya akan yeni sermayenin muazzam gücü.”

Rağmen Grayscale Bitcoin Trust’tan çıkışlar (GBTC), ETF’nin lansmanından bu yana net bazda 27.717 BTC satın alındı, rapor edildi 23 Ocak’ta CC15Capital. Bu, cari fiyatlarla yaklaşık 1,1 milyar dolara denk geliyor.

Spot ETF Bitcoin varlıkları.  Kaynak: X/@Capital15C
Spot ETF Bitcoin varlıkları. Kaynak: X/@Capital15C

Weiss, ikinci olarak, zaten sınırlı olan yeni BTC arzını yarı yarıya azaltacak olan Nisan sonu veya Mayıs başındaki yarılanma olayının olumsuzlukları sınırlayacağını söyledi.

Halihazırda dolaşan 19,6 milyon BTC ile bu durum bir arz şoku yaratacak. Bununla birlikte fiyatlar genellikle yarılanmadan altı ay sonra hareket eder, bu nedenle hemen bir yükseliş olmayabilir.

Devamını oku: 2024’te En Çok Bitcoin Sahibi Kim?

Kripto piyasası döngüleri, Weiss’ın sınırlı Bitcoin fiyatı için belirttiği üçüncü nedendi dezavantajları.

“Tarihsel olarak tam da bu sıralarda büyük bir yeni fiyat patlamasıyla gelen kripto dört yıllık döngünün kendisi.”

BTC’nin 48.500 dolara ulaştığı 10 Ocak’ta meydana gelmiş gibi görünen büyük döngü zirveleri arasında genellikle döngü ortasında zirveler oluyor.

Üstelik %30’luk bir düzeltme öngörülüyordu bu da Bitcoin fiyatlarını yaklaşık 34.000 dolara geri gönderebilir.

23 Ocak’ta Glassnode analisti “Checkɱate”, kazanımlardan önce daha fazla sıkıntı yaşanabilmesi için önceki döngü düzeltme düşüşlerini gösteren bir grafik yayınladı.

BTC boğa piyasası düzeltme düşüşleri.  Kaynak: X/@_Checkmatey_
BTC boğa piyasası düzeltme düşüşleri. Kaynak: X/@_Checkmatey_

Kripto Piyasası Görünümü

Toplam piyasa değeri, bu yazının yazıldığı sırada %3,3 düşüşle 1,65 trilyon dolara geriledi. BTC 40.000 $ fiyat seviyesini geri aldı ancak kısa vadeli eğilim hâlâ aşağıdaydı.

Ethereum, gün içinde %4,1 kaybettikten sonra 2.337 dolara el değiştiriyordu. düzeltmeye devam ediyor.

Altcoinler daha büyük kayıplarla kırmızı bir denizdi Solana, Çığ, Zincir bağlantıPolkadot ve Litecoin.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/bitcoin-drops-weiss-crypto-limit-downsides/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir