BeinCryptoKriptohaber

Düzeltme Ortasında 120.000 Dolara Giden Yol

Bitcoin’in dördüncü yarılanmasına kadar zaman daralıyor. Nisan 2024 gibi erken bir tarihte, madencilere blok madenciliği ödülü 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düşecek. Kripto para piyasasının bazı analistlerine göre mevcut dönem, dolar maliyet ortalaması stratejisini biriktirmek ve kullanmak için en iyi zamandır (DCA).

Dahası, tarih tekerrür ederse ve arz şoku Bitcoin’in ekonomisini ve değerlemesini yeniden etkilerse, en büyük kripto para birimi yakında parabolik bir yükseliş yaşayabilir. Tipik, Yarılanmadan sonraki 12-18 aylık dönemler BTC fiyatında büyük bir değerlenme yaşandı.

Yaklaşan Boğa Piyasasının Zirvesinde 120.000 Dolarlık Bitcoin

Tanınmış kripto para piyasası analisti @Negentropic_ X’teki BTC fiyat grafiğine ilişkin makro teknik analizini yayınladı. Başlangıçta, Mark Twain’in kripto para dünyasında iyi bilinen bir sözüne atıfta bulundu: “Tarih tekerrür etmez – ancak çoğu zaman kafiyelidir.”

Bu söz, geleneksel finansal piyasalar ve kripto para birimleriyle ilgili olarak onların döngüsel ve fraktal doğasına işaret ediyor. Bir varlığın fiyatının belirleyicilerinin çoğu, ticaret geçmişinin birbirini takip eden dönemlerinde farklılık gösterse de, çok benzer makroskobik fiyat kalıpları sıklıkla tespit edilebilir.

@Negentropic_ art arda 3 Bitcoin döngüsünde fark ettiği bir modele işaret ediyor. Yani onun görüşüne göre 2017, 2020 ve şu anda Bitcoin, boğa bayrağı şeklinde benzer bir düzeltme yaşadı. Bu düzeltmeler nispeten küçüktü ve aynı zamanda takip eden parabolik dalgalanmadan önce BTC satın almak için son fırsattı.

BTC fiyat tablosu
BTC fiyat tablosu / Kaynak: X

Analist, Bitcoin’in mevcut döngüdeki artışına yönelik potansiyel bir hedef belirlemek için harici Fib geri izlemesini kullanıyor. Önceki her iki döngüde de boğa piyasasının zirvesine 6.618 Fib uzatmasında ulaşıldığını gözlemledi. Dolayısıyla, eğer tarih tutarlı olsaydı, 120.000 dolar seviyesi BTC fiyatı için bir hedef teşkil ederdi.

Halving’e Kalan 90 Gün DCA için En İyi Zaman

Yaklaşan boğa piyasasının zirvesinde Bitcoin fiyatının ayrıntılı tahmini ne olursa olsun, öyle görünüyor ki Mevcut düzeltme mükemmel bir satın alma fırsatı olabilir. Başka bir analist, @therationalrootyarıya indirmeden önceki yaklaşık üç aylık sürenin, dolar maliyet ortalaması (DCA) stratejisini kullanmak için en iyi fırsatı temsil ettiğini savunuyor.

Bu optimal değeri belirlemek için Bitcoin döngülerinin dairesel grafiğini kullanıyor. BTC satın alma dönemi. Tarihsel olarak, DCA’yı (turuncu alan) kullanmak için en iyi fırsatın yarılanmadan önceki son 89 yıl olduğu ortaya çıktı. En son verilere göre Bitcoin’in yarılanması 18 Nisan 2024’te veya bundan 83 gün sonra gerçekleşecek. Analist şunları söylüyor:

“89 günlük DCA’yı en uygunsuz anda bile benimseyenler 3 yıl içinde kar elde etti!”

BTC'nin Dolar maliyeti ortalamasına 89 günlük dönemi
DCA için 89 günlük süre / Kaynak: X

@therationalroot, tedbiri elden bırakmamak adına şunu ekliyor: “Geçmiş performans gelecekteki sonuçları garanti etmez.” Bu nedenle, Bitcoin fiyatının geçmişi ve döngüselliği birbirine uysa da, alternatif bir senaryo veya tamamen öngörülemeyen siyah kuğu tarzı bir piyasa yapısı her zaman mümkündür.

BeInCrypto’nun en son kripto piyasası analizi için, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Jakub Dziadkowiec, https://beincrypto.com/dca-strategy-bitcoin-halving/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir