BeinCryptoKriptohaber

El Salvador’un Sonsuz Bitcoin Arayışı, Süresiz Satın Alma

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, ülkenin her gün bir Bitcoin satın alma konusundaki kararlılığını yeniden doğruladı.

Bukele, ülkenin bu girişime devam eden bağlılığını yansıtacak şekilde, günlük satın alma işlemine ilişkin işlem makbuzunu açıkladı.

Günde Bir Bitcoin Başarılı Oluyor

Kasım 2022’de Bukele dolar-maliyet ortalamasını açıkladı (DCA) El Salvador için plan. O dönemde günde bir BTC satın almayı taahhüt etmişti. ülkenin kripto yanlısı politikası.

Karşılaşılmasına rağmen ilk eleştiri nedeniyle çeşitli uluslararası finans kuruluşlarından Kripto piyasasının düşüş performansı o dönemde kararın stratejik bir başarı olduğu kanıtlandı. Bitcoin’in değerindeki son artış, El Salvador için gerçekleşmemiş önemli karlar.

Başkan Bukele, El Salvador’un Bitcoin DCA stratejisini süresiz olarak sürdüreceğini doğruladı. Veriler, ülkenin bu yaklaşımla ortalama 30.985 $ satın alma fiyatıyla 485 BTC satın almak için 15 milyon dolardan fazla harcadığını gösteriyor. Şu an itibariyle bu zulanın değeri 33 milyon dolardan fazla.

“[The 1 Bitcoin a day program] Bukele, Bitcoin’in fiat para birimleriyle satın alınamaz hale gelinceye kadar devam edeceğini söyledi. belirtilmiş.

Devamını oku: 2024’te En Çok Bitcoin Sahibi Kim?

El Salvador Bitcoin
El Salvador’un Bitcoin Portföyü. Kaynak: Neyib Takipçisi

El Salvador’un önceki satın almaları ve diğer kanallardan Bitcoin kazançları olduğunda şunu belirtmekte fayda var. vatandaşlık programıhesaba katıldığında toplam varlık miktarı 387,88 milyon dolar değerinde 5.690 BTC’dir.

Balinalar BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

Bukele’nin sözleri hakim düşünceyi yansıtıyor. Geçtiğimiz haftalarda, Bitcoin balinaları varlıklarını artırma konusunda istekli davrandılar. Santiment’in zincir üstü verileri, 10 ila 10.000 BTC içeren cüzdanların son beş haftada agresif bir şekilde 10,6 milyar dolar değerinde 154.160 BTC topladığını ortaya koyuyor.

Bu satın alımlar Bitcoin’in son fiyat artışına önemli ölçüde katkıda bulundu.

“Bitcoin’in kilit paydaşları, son 5 haftadaki piyasa değeri büyümesinin ikincil dalgasından büyük ölçüde sorumluydu. 10-10 bin BTC tutan cüzdanlarda 4 Şubat’tan bu yana 154,16 bin coin (arzın %0,665’i) biriktirildi ve şu anda değeri 10,9 milyar doların üzerinde.” söz konusu.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

BTC Balinaları
Bitcoin Balinaları Birikimi. Kaynak: Santiment

Bu zaman dilimi içerisinde, MicroStrategy borçla finanse edilen bir stratejiyi tamamladı 821 milyon dolara 12.000’den fazla BTC satın alacak. Yine de şirket, dönüştürülebilir borç teklifi yoluyla 600 milyon dolara kadar yükselterek mevcut 205.000 BTC rezervini aktif olarak genişletmeye çalışıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/el-salvador-indefinite-buy-bitcoin-strategy/

Diğer Yazılar

1 of 3.915

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir