BeinCryptoKriptohaber

Elon Musk, Tesla için Dogecoin Ödemesini Anlatıyor: Sırada Ne Var?

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin araç alımlarında Dogecoin’i (DOGE) kabul edebileceğini öne sürdü. Musk, Dogecoin’i özellikle 2021’den bu yana çeşitli vesilelerle destekledi.

Musk’ın cevabının videosu dolaşıma girdiğinde Dogecoin’in fiyatı hızlı bir artış gösterdi.

Elon Musk, Dogecoin Ödeme Entegrasyonu Olasılığının İpuçlarını Verdi

Bu ipucu, Tesla’nın Berlin Gigafactory’sindeki bir oturum sırasında ortaya çıktı; burada Musk, Tesla arabaları için Dogecoin ödemeleriyle ilgili izleyicilerin sorularına yanıt olarak bu fikri değerlendirdi.

Musk, “Bir noktada bunu etkinleştirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Musk’ın Dogecoin’i savunması yeni değil. Dogecoin’in resmi bir ödeme yöntemi haline getirilmesi yönünde talepler aldıktan sonra Musk, onu “halkın kriptosu” olarak adlandırdı.

Devamını oku: Dogecoin (DOGE) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Dahası, Tesla Dogecoin’i kabul etmeye başladı Tesla ürünleri için 15 Ocak 2022’de işlemlerin Dogecoin ile sınırlı olacağını açıkça belirtti. Keşfi Tesla Cybertruck’un kodunda Dogecoin’den bahsediliyor Ödeme sayfası, Tesla’nın fütüristik kamyonu için Dogecoin’i potansiyel olarak kabul edeceği yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Bu sözlere rağmen Dogecoin’in Tesla veya Musk’tan ödeme yöntemi olduğuna ilişkin resmi bir açıklama henüz yayınlanmadı.

Ek olarak, kripto topluluğu X’in oluşturduğu ‘XPayments’ hesabına ilişkin spekülasyonlar, uygulama içi ödeme hizmetinin başlatıldığını gösterir. Musk’un etkisi ve girişimlerindeki kripto para birimlerinin önceki entegrasyonları göz önüne alındığında, Dogecoin’in X’in ödeme seçeneklerine dahil edilmesi konusunda yaygın bir beklenti var.

Çok Musk’ın destekleri tarihsel olarak Dogecoin’i etkiledi pazar performansı önemli ölçüde azaldı. Örneğin Dogecoin’in değeri, Musk’un son yorumlarının ardından sadece 15 dakika içinde %10’dan fazla artışa tanık oldu. Ayrıca, Mart ayındaki %78’lik ralli ile kripto topluluğu Dogecoin’in performansını, özellikle de direncini ve kırılma potansiyelini dikkatle gözlemliyor.

Devamını oku: Dogecoin (DOGE) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Dogecoin (DOGE) Fiyat Performansı
Dogecoin (DOGE) Fiyat Performansı. Kaynak: Ticaret Görünümü

Dogecoin 5 Mart’tan bu yana 0,1832 dolarlık direnç seviyesini test etti. Tipik olarak bu konsolidasyondan bir çıkış, yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/elon-musk-teases-dogecoin-payment-tesla/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir