Crypto BriefingKriptohaber

EOS Network, sabit 2,1 milyar token arzına sahip yeni token modelini duyurdu

Bu makaleyi paylaş

EOS Ağ Vakfı (ENF) duyuruldu bugün EOS Ağı için yeni bir tokenomik modelinin benimsenmesi. Yarın ana ağda uygulamaya konması planlanan yeni token modeli, 10 milyarlık üst sınıra sahip önceki enflasyonist modelden uzaklaşarak 2,1 milyar EOS tokenlik sabit bir arz sunuyor.

ENF, “2,1 milyar token seçimi, Bitcoin’in 21 milyonluk sınırına paralel olacak şekilde stratejik olarak seçildi ve EOS’un çekiciliğini ve istikrarını artırdı” dedi. tartışma Geçen ay yeni tokenomik teklifi hakkında.

Geçiş, ağ için daha istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomik ortam yaratmayı amaçlıyor. Ek olarak, EOS’un Tamamen Seyreltilmiş Değeri (FDV), yeni yapıya uyum sağlayarak ve token sahipleri için değer teklifini geliştirerek %80’lik bir düşüş görecek.

Yeni tokenlerin piyasaya akışını düzenlemek için EOS Ağı dört yıllık yarılanma döngülerini içerecek. Ara yazılım operasyonları, geleneksel web ile merkezi olmayan web3 hizmetleri arasındaki boşluğu doldurarak EOS kullanıcı deneyimini geliştirmek için anında finansman alacak.

Belirtildiği gibi ENF, RAM pazarını güçlendirmek, büyümeyi ve erişilebilirliği desteklemek için yeterli arz ve likiditeyi sağlamak için 350 milyon EOS tahsis edecek.

Ayrıca ağ, kullanıcıları EOS tokenlerini ellerinde tutmaya ve ağa aktif olarak katılmaya teşvik etmek için yüksek getirili staking ödülleri sunacak ve staking kilitleme süresini değiştirecek.

EOS Network Foundation Kurucusu ve CEO’su Yves La Rose, bu yeni tokenomik modelin EOS ekosistemi için daha istikrarlı, güvenli ve müreffeh bir geleceğe yol açacağına inanıyor.

“Bu yeni tokenomik model, EOS topluluğu için dönüm noktası niteliğinde bir olayı temsil ediyor. Sabit bir token arzı kurarak ve yeni mekanizmaları tanıtarak, EOS ekosistemi için sürdürülebilir ve başarılı bir yeni dönem sağlıyoruz. Bu stratejik revizyon yalnızca token ekonomisini istikrara kavuşturmakla kalmayacak, aynı zamanda ağ içinde aktif katılımı ve büyümeyi de teşvik edecek” dedi.

2017 yılında başlatılan EOS Ağı, yüksek performans, esneklik, güvenlik ve geliştirici özgürlüğünü ön planda tutan merkezi olmayan bir blockchain platformudur. EOS Ağı Vakfı, büyümeyi teşvik eden, desteği koordine eden, topluluk katılımını teşvik eden ve EOS ekosistemindeki yatırım fırsatlarını belirleyen merkezi bir merkez olarak hizmet vermektedir.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/eos-new-tokenomics-model-update/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir