BeinCryptoKriptohaber

ETF’lerin Yüksek Bitcoin Talebi BTC Fiyatları İçin Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin borsada işlem gören fonlara olan talepteki artış, BTC fiyatı için yükseliş ufkunun sinyalini veriyor. Bu suçlamanın başında BlackRock’un küresel Tahsis Fonu yatırım stratejisine spot Bitcoin ETF’lerini dahil etme planı geliyor.

Son açıklamasında açıklandığı üzere dosyalama ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile birlikte dünyanın en büyük varlık yöneticisinin bu hamlesi, geleneksel finansta kripto para birimlerinin artan cazibesini vurguluyor.

Bitcoin Yüksek Talepte

BlackRock’un kararı Bitcoin ETF’lerini inceleyin bu tür finansal ürünlere yönelik daha geniş bir pazar coşkusunun ortasında geliyor. BlackRock’un sponsor olduğu bir ürün olan iShares Bitcoin Trust (IBIT), hızla öne çıktı. Ocak ayındaki başlangıcından bu yana, Bitcoin’e artan yatırımcı ilgisinin altını çizen rekor girişler elde etti.

Bu eğilim yalnızca BlackRock’a özgü değildir. Diğer fonlar da gözlüyor veya zaten var Bitcoin ETF alanına girdiyatırım modellerinin dijital para birimlerine doğru kaymasını katalize ediyor.

İhraççı Kayan yazı Bitcoin Varlıkları
Siyah Kaya IBIT 183.345,06
Gri tonlamalı GBTC 415.231,51
Sadakat FBTC 112.917,16
Bitsel BİTB 26.150
Ark/21 Paylaşımları ARKB 36.389
Invesco/Galaxy Bitcoin 6.211
Bilgelik Ağacı BTCW 865
Valkyrie BRRR 3.161,21
VanEck BEKLEME 4.214,16
Franklin Templeton EZBC 2.755
İhraççıya göre Bitcoin Holdings. Kaynak: CryptoQuant

Bitcoin ETF’lerinin cazibesi, 7 Mart’ta Bitcoin ETF’lerine yaklaşık 7.000 BTC’ye eşdeğer olan yaklaşık 473 milyon dolarlık kayda değer bir akışı vurgulayan son verilerle de kanıtlanıyor. Başta Fidelity’nin FBTC’sine olmak üzere bu güçlü giriş, yatırımcıların Bitcoin ETF’lerinin potansiyeline olan belirgin güvenini simgeliyor. Bir varlık sınıfı olarak Bitcoin.

Devamını oku: Bitcoin ETF Ticareti Nasıl Yapılır: Adım Adım Bir Yaklaşım

Mevcut ETF’ler arasındaki değişen performanslara rağmen, Bitcoin ETF’lerine olan net pozitif akış, Bitcoin’in büyüme yörüngesine dair konsolide bir piyasa inancını yansıtıyor.

“Bitcoin spot ETF onayı, Bitcoin tarihinde bir dönüm noktasıydı. Likidite ve genel ticaret hacmi üzerindeki yapısal etki burada abartılamaz… Düzenleyici açıdan bakıldığında bu, özellikle ABD için ileriye doğru atılmış büyük bir adımdır ve bir varlık sınıfı olarak kripto için büyük bir zafer olarak görülebilir,” dedi Matthew. Kraken Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Howells-Barby, BeInCrypto’ya şunları söyledi:

Yakıt 100.000 Dolara

Özellikle ABD’deki bu Bitcoin ETF’leri, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) varlıklarını gölgede bırakmaya hazırlanıyor. Bu değişim, kripto para birimi yatırımlarının değişen ortamının altını çiziyor. Spot Bitcoin ETF’leri en iyi ihtimalle kurumsal ve bireysel yatırımcılar için yeni bir yol sunuyor.

Bitcoin ETF’lerinin başarısı, uygun piyasa koşulları ve Bitcoin’in potansiyelinin giderek daha fazla tanınmasıyla ortaya çıkıyor.

bitcoin etf tahsisleri
Bitcoin Fon Tahsisi. Kaynak: CryptoQuant

Sonuç olarak analistler, artan girişlerin, destekleyici piyasa göstergelerinin ve Bitcoin ETF’lerinde opsiyon ticareti için öngörülen düzenleyici yeşil ışığın bir araya gelmesinin Bitcoin fiyatlarını yeni seviyelere taşıyabileceğini öne sürüyor. Bu konuda çok sayıda spekülasyon var Bitcoin 100.000 Dolara Doğru Yükselebilir veya Bu Doları Geçebilir yakında. Teknik, zincir içi ve temel faktörlerin bir karışımı bu artışı destekleyecektir.

Ağ ekonomisti Timothy Peterson, “Bitcoin spot ETF onayı, sürdürüldüğü takdirde BTC’yi Ekim 2024 itibarıyla 100.000 dolara çıkaracak bir birikim başlatmış gibi görünüyor” dedi. söz konusu.

Devamını oku: Bitcoin Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Kurumsal benimseme ve artan yatırımcı talebinin etkisiyle kripto para piyasasındaki bu dikkate değer değişim, Bitcoin ve onun daha geniş finansal ekosistemdeki rolü için yeni bir döneme işaret ediyor. BlackRock stratejik yatırımlarıyla sorumluluğu üstlenirken, Bitcoin için yeni yükseliş hedefleri kalıcı cazibesini ve önemli büyüme potansiyelini vurgulayarak giderek daha net hale geliyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve yalnızca genel bilgilendirme amacıyla yayınlanmaktadır. Okuyucunun web sitemizde bulunan bilgilere ilişkin yapacağı her türlü eylemin riski kesinlikle kendisine aittir.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/bitcoin-demand-etf-prices/

Diğer Yazılar

1 of 3.914

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir