BeinCryptoKriptohaber

Ethena’nın USDe’si TerraUSD gibi çökecek mi?

Tanınmış bir kişi olan Andre Cronje DeFi mimar, Ethena Protokolü’ne spekülatif bir bakış attı stabilcoinUSDe, TerraUSD’nin çalkantılı yolunu takip etme potansiyelini araştırıyor.

Bu içgörüler, sektör risklerine ilişkin geçmiş tahminlerle Ethena’yı çevreleyen mevcut dinamikleri karşılaştırıyor.

Ethena Protokolünün Stablecoin’i USDe’nin Arkasındaki Riskler

Cronje yansıyan UST ile olan deneyimleri hakkında ve FTX’in çöküşü. Kripto pazarındaki finansal çöküşleri öngörme konusundaki karışık geçmişini kabul etti. Yine de samimi itirafı, DeFi’nin öngörülemez doğasını yansıtıyor ve yeni finansal araçlara karşı temkinli yaklaşımını vurguluyor.

Bu bağlam onun Ethena’yı incelemesinin temelini oluşturur. Bu, görünüşte güvenli platformlara entegrasyonuna rağmen önemli risklerle dolu olduğunu düşündüğü bir protokol.

“Çok ilgi çeken yeni bir ilkel var ve görüyorum ki [Ethena] Cronje, protokollere entegre edilmesinin çok düşük riskli olduğunu düşündüm, ancak anladığım kadarıyla bu yeni protokolün çok yüksek riskli olduğunu söyledi.

Cronje’nin endişelerinin özü, Ethena çerçevesinde kalıcı sözleşmelerin ve getiri bazlı teminatların kullanılması etrafında dönüyor.

Devamını oku: Ethena Protokolü ve USDe Sentetik Doları Nedir?

Kalıcı sözleşmeler, yatırımcıların varlıklara sahip olmadan varlık fiyatları üzerinde spekülasyon yapmasına olanak tanır. Cronje’ye göre bu mekanizma, geleneksel spot ticarette bulunmayan yüksek risk unsurunu ortaya çıkarıyor. USDe, stETH gibi varlıkları teminat olarak kullanarak uzun ve kısa pozisyonlar dengesi yoluyla istikrarlı bir değer yaratmayı ve teorik olarak piyasayı nötrleştirmeyi hedefliyor oynaklık.

Ancak Cronje, negatif fonlama oranlarının ve piyasadaki gerilemelerin teminatları aşındırabileceğine dikkat çekiyor. Bu nedenle ciddi bir risk teşkil ediyor USDe’nin istikrarı.

Onun eleştirisi, mekanizmanın istikrar için “büyük sayılar kanununa” dayanmasına kadar uzanıyor ve şuna paralellik gösteriyor: TerraUSD’nin düşüşü. Modelin piyasadaki yükseliş trendleri sırasında sağlam görünebileceğini ancak koşullar tersine döndüğünde sürdürülebilirliğinin sorgulanabilir olduğunu savunuyor.

“Şu anda işler harika gidiyor çünkü piyasa olumlu ve kısa devre Fonlama oranları pozitif çünkü herkes uzun olmaktan memnun, sonunda bu durum tersine döner, fonlama negatif olur, marj ve teminat tasfiye edilir ve desteklenmeyen bir varlığa sahip olursunuz,” diye tamamladı Cronje.

Andre Cronje’nin USDe’nin temelindeki mekanizmaya ilişkin şüpheciliği, istikrarlı ve sürdürülebilir yaratma konusunda süregelen zorlukların altını çiziyor DeFi çözümler. Bu görüş CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju tarafından da dile getiriliyor. söz konusu, “Ethena DeFi değil; velayet ve infazla ilgili riskleri olan CeFi’dir.”

DeFi sektörü yeniliklerle olgunlaşmış olsa da, başta TerraUSD’nin çöküşü olmak üzere başarısızlıkların payı, Ethena’nın risk vektörlerinin daha derinlemesine anlaşılması ihtiyacını yansıtıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/andre-cronje-questions-ethena-usde/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir