BeinCryptoKriptohaber

Ethereum ETF Umutsuz, Kanıtlanmış Bitcoin ETF Tahmincisi Diyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından spot Ethereum borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasına ilişkin spekülasyon, sektör gözlemcilerinin dikkatini çekti.

Bunlar arasında Bloomberg’in Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, yalnızca %25’lik bir onay şansının olduğunu öne sürerek karamsar bir görünüm sundu.

%25 Ethereum ETF Onay Şansı

Daha önce ABD’de bir spot Bitcoin ETF’sinin onaylanacağını öngören Balchunas, mali düzenleyicinin katılımının eksikliğine dikkat çekti. Ona göre bu, kripto topluluğunun bazı kısımlarının umutlu beklentisiyle çelişen olumsuz bir işaret.

“Dürüst olmak gerekirse çok kötümser bir oran olmasına rağmen yüzde 25 ihtimalle çizgiyi koruyoruz. Katılım eksikliği, ertelemeye karşı amaçlı gibi görünüyor. Baktığınız hiçbir yerde olumlu bir işaret ya da bilgi yok. Kişisel olarak bunu onaylayacaklarını umuyorum ama durum hiç de iyi görünmüyor” dedi Balchunas söz konusu.

Yine de Grayscale’in Baş Hukuk Sorumlusu Craig Salm bir karşı görüş sağladı. SEC’in sessizliğinin olumsuz yorumlanmaması gerektiğini vurguladı.

Salm, Bitcoin ETF onay süreci sırasında atılan temelin Ethereum ETF’nin yolunu kolaylaştırabileceğini savundu.

“Spot #Bitcoin ile #Ethereum ETF’leri karşılaştırıldığında tüm bu sorunlar çözüldü ve aynıydı. Tek fark, ETF’nin Bitcoin’i tutması yerine Ether’i tutmasıdır. Yani birçok açıdan SEC zaten devreye girdi ve ihraççıların bu sefer daha az meşgul olması gerekiyor,” dedi Salm. kayıt edilmiş.

Devamını oku: Ethereum ETF Açıklandı: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Ancak daha geniş pazar BlackRock tarafından gözlemlenen duygu Balchunas’ın şüpheciliğine daha yakın görünüyor. Kripto para portföylerindeki artan çeşitliliğe rağmen BlackRock, müşteriler arasında Bitcoin’in Ethereum’a karşı baskın bir tercih olduğunu ortaya çıkardı.

Aslında BlackRock’un Dijital Varlıklar Başkanı Robert Mitchnick’e göre Ethereum da dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerine olan ilgi “çok çok az” kalıyor.

Ethereum ETF’nin onaylanma ihtimalini daha da karmaşık hale getiren şey, düzenleyici bir baskıya işaret eden son SEC eylemleridir. Kripto şirketlerine, kripto paralarla olan bağlantıları konusunda verilen mahkeme celbi raporları Ethereum Vakfı yatırımcıların endişelerini artırdı. Yine de Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu Paul Grewal, Ethereum’un sözleşme kapsamındaki “yatırım sözleşmesi” kriterlerini karşılamadığına inanıyor. Selam testi.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/ethereum-etf-no-chance-approval/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir