BeinCryptoKriptohaber

Ethereum ETF’leri Mayıs’ta Işığı Görecek mi?

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Hashdex ve ARK 21Shares spot Ethereum borsa yatırım fonları (ETF’ler) hakkındaki kararını erteledi.

Ethereum (ETH) meraklıları, son teslim tarihi yaklaşırken bu gelişmeleri heyecanla takip ediyor.

Ethereum ETF Onay Şansı Büyük Bir Düşüşte

19 Mart Salı günü açıklanan bu erteleme, karar süresini Mayıs ayı sonuna kadar uzatıyor. SEC, özellikle ARK 21Shares ve Hashdex için nihai karar tarihlerini sırasıyla 24 Mayıs ve 30 Mayıs olarak belirledi.

SEC, “Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve burada ortaya çıkan sorunları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olması amacıyla, önerilen kural değişikliğini onaylayan veya reddeden bir emir çıkarmak için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu düşünüyor” dedi. söz konusu.

SEC’in açıklamasının ardından, Ethereum’un fiyatı yaklaşık %8 oranında düştü, bu da piyasanın düzenleyici kararlara karşı duyarlılığını gösteriyor. Şu anda Ethereum, ETF’lerinin onaylanmasıyla ilgili belirsizliği yansıtan 3.100 dolar civarında işlem görüyor.

Bu gecikme birçok kişiyi etkiliyor Ethereum ETF’leri için önerilerBlackRock gibi endüstri devlerinden dikkate değer başvurularla, Gri tonlamalıVe Sadakat. Analistlerin bu konuda şüphelerini ifade etmesiyle son dönemdeki duyarlılık değişti. onaylanma olasılığı.

Devamını oku: Ethereum ETF Açıklandı: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Örneğin, ETF analisti James Seyffart, SEC ve Ethereum ETF ihraççıları arasında rahatsız edici bir etkileşim eksikliğinin olduğunu belirtti. Bitcoin ETF’leri etrafındaki proaktif tartışmaların aksine, bu diyalog eksikliği Ethereum ETF’leri için daha karamsar bir bakış açısına yol açtı.

“ETH ETF’lere yönelik temkinli iyimser tavrım son aylardan bu yana değişti. Artık bunların 23 Mayıs’ta bu turda reddedileceğine inanıyoruz.” dedi Seyffart. gönderildi.

Üstelik piyasa tahminlerinin güvende önemli bir düşüşe işaret etmesiyle onaylanma ihtimali de azaldı. Polymarket’a göre, Mayıs ayında Ethereum ETF’nin onaylanma olasılığı %24’e düştü; SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylaması Ocak ayında.

Mayıs Ayında Ethereum ETF Onay Şansı
Mayıs ayında Ethereum ETF Onay Şansı. Kaynak: Polimarket

Bu gelişmeler arasında; Coinbase, Ethereum ETF’lerin güçlü bir destekçisi olarak ortaya çıktı. Geçen ay, Coinbase’in baş hukuk sorumlusu Paul Grewal, Ethereum ETF’nin onaylanmasının gerekçesini özetleyen ayrıntılı bir mektup yayınladı.

Devamını oku: Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Emtia tarafından desteklenen bir görüş olan Ethereum’un bir emtia olarak sınıflandırılmasını vurguladı. Vadeli işlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) ve çeşitli SEC ve mahkeme kararları. Bu argüman, Ethereum’un piyasa istikrarını ve bir ETF olarak yaşayabilirliğini göstermeye yönelik daha geniş bir çabanın bir parçasıdır.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/sec-delays-verdict-ethereum-etf/

Diğer Yazılar

1 of 3.913

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir