BeinCryptoKriptohaber

Ethereum ETF’nin Geleceği Belirsiz Ama Gri Tonlama İlerliyor

Spot Ethereum borsa yatırım fonunu (ETF) çevreleyen düzenleyici belirsizliğe rağmen, önde gelen kripto varlık yönetimi firması Grayscale’in bu yatırım ürünü arayışı devam ediyor.

Firma, Ethereum Trust’ı NYSE Arca’da listelenecek ve işlem görecek bir spot Ethereum ETF’ye yükseltme teklifini değiştirdi.

Grayscale, Ethereum ETF Başvurusunu Değiştirdi

Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) zaten onaylamış olduğundan beri savundu Ethereum vadeli işlem ETF’leriAyrıca spot Ethereum’a doğrudan erişim sağlayan ETF’lere de yaptırım uygulanmalıdır.

Şirket, Chicago Ticaret Borsası (CME) tarafından Ethereum pazarında yürütülen gözetimin dolandırıcılık ve manipülasyona karşı koruma sağlamak için yeterli olduğunu ileri sürdü. Ayrıca atıfta bulunarak argümanını destekledi. Coinbase’in korelasyon analiziEthereum’un spotu ile spotu arasında güçlü bir piyasa korelasyonu olduğunu gösteriyor vadeli işlemler pazarlar.

“ETH vadeli işlem ETF’lerini kısmen bu gözetime dayanarak onaylayan Komisyon, CME gözetiminin spot ETP’leri etkileyecek spot piyasa sahtekarlığını tespit edebileceğini açıkça belirledi ve bu nedenle Sponsor, bu konudaki spot ETH ETP’lerini de onaylaması gerektiğine inanıyor.” temel olarak,” Gri tonlamalı sonuçlandırıldı.

Grayscale’in Baş Hukuk Sorumlusu Craig Salm, spot Ethereum ETF’ye yönelik beklenen yaygın ilginin altını çizdi.

Salm, “Yatırımcılar Ethereum’a spot Ethereum ETF şeklinde erişim istiyor ve bunu hak ediyor ve bu durumun spot Bitcoin ETF’leri kadar güçlü olduğuna inanıyoruz” dedi. katma.

Grayscale’in Ethereum Trust’ı, dolaşımdaki tüm ETH’nin %2,5’ine eşdeğer olan 11,8 milyar dolar değerindeki varlıkları yöneten, dünyanın en büyük yatırım fonudur. ETF’ye planlanan geçiş, 1,73 milyar doların üzerinde değerin kilidini açacak.

Onaylanma Şansı Nedir?

Grayscale’in değiştirilmiş dosyalaması şuna denk geldi: Ethereum ETF için düzenleyici izin umutlarının azalması. BeInCrypto bu hafta başında Polymarket’in tahmin piyasasına atıfta bulunarak şunları bildirdi: ihtimal yüzde 36’ydı. Şu anda oranlar %26’ya düştü.

Bu değişim yakın zamandaki bir olaya bağlanabilir. tebliğ İki ABD’li senatör, perakende yatırımcılara yönelik potansiyel riskleri öne sürerek SEC’i ek kripto ETF’leri için onayı durdurmaya çağırıyor. Ethereum gibi kripto para birimlerinin, bağlantılı ETF’leri sürdürmek için yeterli ticaret hacmine ve bütünlüğe sahip olmadığını savunuyorlar.

Ethereum ETF onayı
Ethereum ETF Onay Şansı. Kaynak: Polimarket

Ayrıca senatörler, bu varlıkların vadeli işlem piyasaları ile spot piyasalar arasındaki yakın ilişki konusunda şüphe uyandırıyor ve bu da piyasa gözetimi ve dolandırıcılığın önlenmesi açısından zorluklar yaratıyor.

Bu zayıf beklentilere rağmen bazı sektör uzmanları iyimserliğini koruyor. Bitwise’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan’ın, Mayıs ayına kadar %75 onay şansı tahmin ettiği bildirildi. Öte yandan Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, görüş bildirdi Grayscale’in son değişikliğinin “ışın bir sürü kötü işaret gibi görünen şeyin içindeki ışık.”

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/grayscale-ethereum-etf-amendment/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir