BeinCryptoKriptohaber

Ethereum (ETH) 3.000 Doların Altına Düşmeye Hazır mı?

Ethereum (ETH) fiyatı, geçtiğimiz hafta tutarlı düşüşler kaydettikten sonra iki önemli destek seviyesinin altında işlem görüyor.

Ancak ETH’nin şu anda piyasada zirveye ulaşması nedeniyle düşüş eğiliminin önümüzdeki günlerde yoğunlaşması bekleniyor.

Ethereum Bu Nedenle 3.000 Dolar Kaybedecek

Son zamanlardaki düşüşe rağmen Ethereum’un fiyatı, başarısız olmadan önce destek tabanı olarak neredeyse 3.500 doları toparladı. Bu, kripto para birimi yatırımcılarının kar elde etmesine neden oldu. Şu anda tüm arzın %96’sından fazlası kardan oluşuyor.

Böyle bir durum pazarın zirvesini doğrular. Piyasa zirvesi, bir varlığın fiyatının düşüş eğilimi başlamadan önce ulaştığı en yüksek noktayı ifade eder. Yatırımcı iyimserliğinde bir zirveye işaret eder ve çoğu zaman piyasadaki bir düzeltme veya gerilemeden önce gelir. Bu, arzın %95’inden fazlasının kârda olması durumunda doğrulanır.

Kârda Ethereum Arzı.
Kârda Ethereum Arzı. Kaynak: Cam düğüm

Böylece potansiyel ETH daha fazla düşüşe tanık oluyor çok muhtemeldir.

Devamını oku: Ethereum ETF Açıklandı: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Dahası, ETH son birkaç aydır borsalardaki arzın artmasıyla birlikte sürekli olarak satış yapıyor. Yatırımcılar arasındaki satışlar, borsalara 7,6 milyar doların üzerinde değerde 2,31 milyon ETH’nin girmesiyle sonuçlandı.

Borsalarda Ethereum Arzı.
Borsalarda Ethereum Arzı. Kaynak: Santiment

Dolayısıyla satışlar düşüş koşullarında devam ederse, Ethereum fiyatının toparlanması zor olacakBu da ETH’yi daha da aşağıya doğru itecektir.

ETH Fiyat Tahmini: 3.000$ İşte Geliyoruz?

Ethereum fiyatı 3.308 dolardan işlem görüyor 50 ve 100 günlük Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) desteğini zaten kaybetti ve 3.336 dolarlık destek çizgisinin de altında. Bu, ETH’yi destek olarak bir sonraki önemli fiyat noktası olan 3.031 $’ı test etme konusunda oldukça savunmasız bırakıyor.

Bu seviyeye bir düşüş muhtemel ve yukarıda belirtilen koşullar devam ederse ETH de 3.000 doların altına düşebilir.

ETH/USDT 1 günlük grafik.
ETH/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Devamını oku: Ethereum ETF’lerine Nasıl Yatırım Yapılır?

Ancak 3.031 dolardan toparlanmayı başarırsa toparlanmaya başlayabilir veya düşüşü yavaşlatabilir. Bu şunu verecektir: Ethereum fiyatı 3.336 doları geri alma fırsatı ve düşüş tezini geçersiz kılıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/eth-fall-below-support-analysis/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir