BeinCryptoKriptohaber

Ethereum (ETH) Fiyatı 2.500 Doların Altına Düştü

Ethereum (ETH) fiyatı, 12 Ocak’ta yıllık en yüksek seviyesi olan 2.717 dolara ulaştığından beri düştü.

Fiyat 54 gündür var olan yatay aralığa geri döndü. Düşük aralıkta sıçradı ve yüksek aralığa yaklaşıyor.

Ethereum Direncin Üstünde Sapıyor

Haftalık zaman dilimi teknik analizi şunu gösteriyor: ETH fiyatı Haziran 2022’den bu yana arttıüç yüksek düşük seviye (yeşil simgeler) oluşturuyor. En sonuncusu Ekim 2023’te gerçekleşti ve artış hızını hızlandırdı.

Yukarı yönlü hareket gerçekleşti ETH Ocak 2024’te 2.717 dolara yükseldiönemli bir Fib ve yatay direnç alanının üzerinde.

Ancak Ethereum fiyatı yükselişini sürdüremedi ve geçen hafta bu bölgenin altına düşerek düşüş yönlü bir mum çubuğu oluşturdu. Bu hareket, önceki kopuşun gayri meşru olduğuna işaret ediyor.

Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi
ETH/USD Haftalık Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) karışık bir okuma verir. Pazar Yatırımcılar RSI’yı momentum göstergesi olarak kullanıyor Aşırı alım veya aşırı satım koşullarını belirlemek ve bir varlığın biriktirilip satılmayacağına karar vermek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor.

RSI düşerken 50’nin üzerinde. Ayrıca düşüşten önce bir düşüş eğilimi (kırmızı) oluşturdu, ancak bunu gizli bir yükseliş eğilimi (yeşil) ile takip ederek birbirini etkili bir şekilde iptal etti.

Analistler Ne Diyor?

X’teki kripto para analistleri ve tüccarları Ethereum’un gelecek trendi konusunda iyimserler.

Income Sharks şuna inanıyor: ETH fiyatı kademeli olarak 3.500 dolara doğru artacak.

Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi
ETH/USDT Haftalık Grafik. Kaynak: X

Eliz883 bir tweet attı alçalan direnç trend çizgisinden kopuş2.400 dolara çıkacağını öne sürüyor. Inmortalcrypto’nun da benzer düşünceleri var, ancak fiyatın 2.500 dolara çıkacağını belirtiyor.

ETH Fiyat Tahmini: Rahatlama Yükselişi mi, Geri Dönüş mü?

Haftalık zaman dilimine benzer şekilde, günlük olan düşüş eğilimi gösteriyor. İlk olarak, ETH’nin 2.375 dolarlık en yüksek aralığının (kırmızı daire) üzerinde saptığını gösteriyor. Bu sapmanın yanı sıra ETH fiyatı 54 gün boyunca bu aralıkta işlem gördü. Daha da önemlisi RSI yukarı yönlü hareketin bittiğini ima ediyor.

Bir kere ETH, yükseliş hareketine Ekim 2023’te 1.500 dolardan başladıRSI 50’nin üzerine çıktı (yeşil simge). Fiyat 22 Ocak 2024’teki aralığa (kırmızı simge) düşene kadar orada kaldı.

Gösterge 50 trend çizgisini direnç (kırmızı daire) olarak doğrulayabilir. Bu, aynı zamanda 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesiyle birlikte var olan 2.375 dolarlık yüksek aralığın yeniden test edilmesiyle aynı zamana denk gelebilir.

Daha sonra eğer ETH fiyatı aralığın dışına çıkıyor%17 düşerek en yakın destek olan 1.900 dolara düşebilir.

ETH Fiyat Tahmini
ETH/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu düşüş yönlü ETH fiyat tahminine rağmen2.375 dolarlık aralığın hemen üzerinde bir yükseliş, 2.700 dolar civarındaki önceki en yüksek seviyeye doğru %18’lik bir artışı tetikleyebilir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/ethereums-price-fall-new-year/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir