BeinCryptoKriptohaber

Ethereum (ETH) Fiyatı Destek Çevirmesinde Başarısız Olduğundan Ayılar Hakim Oluyor

Ethereum (ETH) fiyatı, geçen hafta birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra grafikte düşüş göstererek daha geniş piyasa işaretlerini takip ediyor.

Şimdi daha büyük soru şu: ETH sahipleri tutabilecek varlıklarına mı yoksa düşüş sıkıntılarına yenik mi düşecekler?

Ethereum Fiyatında Daha Fazla Düşüş Görülecek mi?

Ethereum fiyatı 3.357 dolardan işlem görüyor iki yıllık direnç bloğunu destek bloğuna çevirmede başarısız oldu. Altcoin 3.582 ila 3.829 dolar aralığını aşmayı başarsa da ETH zaten piyasanın zirvesini işaretlediği için bu seviyenin üzerinde çok uzun süre kalamadı.

Böylece, genel düşüş, son dönemdeki kârların bir kısmını silip süpürdü; düşüşlerin çoğu, son 24 saatte kaydedildi. Ethereum fiyatı %10’dan fazla düştü. Bu, ikinci nesil kripto para biriminin 170 milyon dolar değerinde uzun tasfiyeye dikkat çekmesiyle sonuçlandı.

Ethereum Uzun Tasfiyeleri.
Ethereum Uzun Tasfiyeleri. Kaynak: CoinGlass

Bu, önümüzdeki birkaç işlem seansında fiyat artışı bekleyen yatırımcıların büyük olasılıkla yükselişe yönelik bir bahis yapmaktan kaçınacağı anlamına geliyor. Sonuç olarak, daha fazla düşüş için ilave alan olacaktır.

Ancak şu anda düşüş eğilimi sergilemek zorunda kalan sadece türev piyasası değil. Aynı durum, diğer bir önemli yatırımcı grubu olan uzun vadeli yatırımcılar için de geçerlidir. Bu yatırımcılar piyasanın kanaatini, ETH’yi ellerinde tuttuklarında daha iyi performans gösterme eğiliminde oldukları, aşırı düşüş dönemlerinde ise satmaya yöneldikleri şeklinde tanımlıyorlar.

Bu, Canlılık metriği yardımıyla gözlemlenebilir. Bu, gösterge bir eğimde olduğunda kanaate, metrik bir düşüş kaydettiğinde ise tasfiyeye işaret eder.

Ethereum Canlılığı.
Ethereum Canlılığı. Kaynak: Cam düğüm

Bu yazının yazıldığı sırada Liveline bir yükseliş gözlemliyor, bu da uzun vadeli yatırımcıların pozisyonlarını tasfiye etmeye yöneldiği ve güvenlerini yitirdikleri anlamına geliyor.

ETH Fiyat Tahmini: 3.000 Dolara Geri Dönüş Olabilir

Ethereum fiyatı direnç bloğunu geçtikten sonra 3.336 dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Yukarıda belirtilen gelişmeler göz önüne alındığında, düşüş eğiliminin ETH 3.336 dolarlık destekle ve 3.031 dolarlık destek hattını test edin.

ETH/USDT 1 günlük grafik.
ETH/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bununla birlikte, bu destek çizgisi aynı zamanda 4.626 Dolar ile 2.539 Dolar arasındaki %38,2 Fibonacci Gerilemesinin kesişim noktasına da işaret ediyor. Bu önemli destek hattı şunları sağlayabilir: Gerekli destekle Ethereum geri dönmek ve aşırı düşüşü önlemek için. Böylece düşüş tezi geçersiz olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/bears-win-eth-price-falls/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir