BeinCryptoKriptohaber

Ethereum (ETH) Fiyatı Şubat Ayında 3.000 Dolara Ulaşacak mı?

Ethereum’un (ETH) fiyatı, 12 Ocak’ta 2.720 dolar zirvesine ulaştığından beri düşüş yaşadı. Düşüş 11 gün boyunca devam etti.

ETH son 61 gün boyunca yatay bir aralıkta işlem gördü. Kırılacak mı yoksa düşecek mi?

Ethereum Direnci Temizleyemedi

Haftalık zaman dilimi teknik analizi şunu gösteriyor: ETH Haziran 2022’den bu yana arttı. Bu süre zarfında, her biri daha sonra yükselişi hızlandıran üç yüksek düşük seviye (yeşil simgeler) yarattı.

Ethereum fiyat artışı şu şekilde sonuçlandı: Ocak 2024’te 2.720 doların en yüksek seviyesi. En yüksek seviye 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesinin ve yatay bir direnç alanının üzerindeydi.

Fakat, ETH daha sonra bu bölgenin altına düştü, önceki hareketi bir sapma haline getirir. ETH hala bu seviyenin altında işlem görüyor direnç alanı.

Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi
ETH/USD Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösteriyor. Piyasa tüccarları şunları kullanır: Aşırı alım veya aşırı satım koşullarını tanımlamak için momentum göstergesi olarak RSI ve bir varlığın biriktirilip biriktirilmeyeceğine veya satılacağına karar vermek.

50’nin üzerindeki okumalar ve yükseliş eğilimi boğaların hâlâ avantajlı olduğunu gösterirken, 50’nin altındaki okumalar tam tersini gösteriyor. 50’nin üzerinde olmasına rağmen RSI düşüyor. Ayrıca düşüş öncesinde, genellikle aşağı yönlü hareketlerden önce gelen düşüş eğilimi (kırmızı) oluştu.

Analistler Ne Diyor?

X’teki kripto para analistleri ve tüccarları Gelecekteki ETH trendi hakkında belirsizlikler var.

CryptoMichNL, fiyat 2.150 doların üzerinde kaldığı sürece ETH’nin 3.000 dolara yükseleceğini öne sürüyor.

Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi
ETH/USDT Günlük Grafik. Kaynak: X

O da inanıyor ETH, Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterecek Dencun yükseltmesi nedeniyle:

Dencun yükseltmesi önümüzdeki birkaç gün içinde son test ağında gerçekleşecek. Büyük olasılıkla Ethereum fiyatı üzerinde olumlu bir etkisi olacak, ancak onay için 0,06’lık bir dönüş veya diplerin süpürülmesini görmeyi tercih ederim.

XForceGlobal, analizini yapmak için Elliott Dalga Teorisini kullanıyor. Ancak o gelecekteki trend için hala iki olası sayım olduğunu öne sürüyorbiri yükseliş, diğeri düşüş eğilimi gösteriyor.

KriptoTanrıJohn fiyatın başlangıçta düşeceğini ancak daha sonra toparlanacağını öne sürüyor.

ETH Fiyat Tahmini: Aralığa Ne Olacak?

Günlük zaman dilimi görünümü, fiyat hareketi ve RSI okumaları nedeniyle benzer şekilde belirsiz bir eğilim gösteriyor.

Fiyat hareketi şunu gösteriyor ETH son 61 günde 2.200 ila 2.370 dolar arasında işlem gördü. Şu anda 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesine denk gelen aralığın tepesine yaklaşıyor.

Ancak RSI yükselirken hala olası bir direnç seviyesi olan 50’nin (kırmızı daire) altında.

Dolayısıyla, ETH’nin kendi aralığından çıkıp çıkmaması veya bunun yerine kırılması, Gelecekteki ETH fiyat tahminini belirleyin.

Ethereum (ETH) Fiyat Hareketi
ETH/USDT Günlük Grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Başarılı ETH kırılması, 2.700 dolarlık bir sonraki dirence %16’lık bir artışı tetikleyebilir2.200 dolarlık destek alanından bir kırılma, bir sonraki destek olan 1.950 dolara doğru %17’lik bir düşüşe neden olabilir.

BeInCrypto içinEn son kripto piyasası analizi, buraya tıklayın.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Valdrin Tahiri, https://beincrypto.com/ethererum-price-yearly-high-february/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir