BeinCryptoKriptohaber

Ethereum (ETH) Fiyatının Yakın Zamanda 4.000 Dolara Ulaşması Olasılıksız

Ethereum (ETH) fiyatı bu hafta 3.100 dolarlık dip seviyelerinden toparlanarak altcoin için yeni zirve umutlarını yeniden alevlendirdi.

Ancak ETH yatırımcılarının kar elde etme eğilimi bu süreci sekteye uğratabilir.

Ethereum Fiyat Artışı Yatırımcıların Kısıtlanmasını Garanti Ediyor

Ethereum’un fiyatı 3.642 dolara yükseldi Bu yazının yazıldığı sırada ve bunu yaparken yatırımcıları ağa geri getirdi. Ancak eylemleri beklentilerle örtüşmüyor.

ETH’nin bir adresten diğerine aktarılması mevcut fiyatın son fiyattan yüksek olduğunu gösterir. Bu, bu tür adreslerin arzının kâr getirdiğine işaret ediyor ve bu da diğer yatırımcıları da aynı şeyi yapmaya itecek.

Ethereum Gerçekleşen Karlar.
Ethereum Gerçekleşen Karlar. Kaynak: Santiment

Bu, ETH sahipleri arasında satışları hızlandıracak, gerçekleşebilecek potansiyel kar rezervasyonunun bir göstergesidir.

Devamını oku: Ethereum ETF’lerine Nasıl Yatırım Yapılır?

ETH fiyatının düşüşü zaten yüksek risk altında yatırımcılar varlıklarını döviz cüzdanlarına aktardıklarından beri. Net pozisyon değişikliği, son on gün içinde değeri 1,36 milyar doların üzerinde yaklaşık 374.130 ETH’nin satıldığını gösteriyor. Yalnızca son 24 saat içinde yatırımcılar tarafından 190 milyon dolar değerinde 52.030’un üzerinde ETH satıldı.

Ethereum Net Pozisyon Değişikliği.
Ethereum Net Pozisyon Değişikliği. Kaynak: Cam düğüm

Dolayısıyla kârlar arttıkça satışlar da artacak ve bu da rallinin yakında durmasına neden olabilir.

ETH Fiyat Tahmini: 3.000 Dolara Geri Sayım

Ethereum’un fiyatı 50 ve 100 günlük Üstel Hareketli Ortalamayı (EMA) geri kazanmayı başardı. Ancak kar alma duygusu göz önüne alındığında, ETH 3.336 Dolarda destek bulmak için aşağı inebilir100 günlük EMA’ya denk geliyor.

Bu destek de kaybedilirse, bir sonraki muhtemel destek tabanı 3.031 dolar olacak ve bu da 4.626 dolardan 2.539 dolara kadar olan %23,6 Fibonacci Gerilemesi ile birleşiyor.

ETH/USDT 1 günlük grafik.
ETH/USDT 1 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Diğer taraftan, ETH zaten %50 Fibonacci Gerilemesini tersine çevirdi. Daha fazla büyüme görürse ve %61,8 Fib çizgisini desteğe çevirirse düşüş tezini geçersiz kılabilir.

Devamını oku: Ethereum ETF Açıklandı: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Bunun nedeni, ikincisinin boğa koşusu destek zemini olarak görülmesi ve ralliyi yeniden alevlendirme eğiliminde olmasıdır. 3.830 dolar seviyesinde işaretlenen ETH, bundan sonra daha da yükselebilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/eth-price-consolidates-bearish/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir