Crypto BriefingKriptohaber

Ethereum geliştiricileri, Pectra’nın EIP-7702, PeerDAS ve daha fazlasını içerecek şekilde yükseltileceğini doğruladı

Bu makaleyi paylaş

Ethereum geliştiricileri, yakın zamanda yapılan bir açıklamaya göre, Pectra yükseltmesine entegre edilecek Ethereum İyileştirme Tekliflerinin (EIP’ler) bir listesini onayladı. duyuru Ethereum eğitimcisi Anthony Sassano’dan. Dikkate değer EIP’ler arasında EIP-7702, EIP-7594 (PeerDAS) ve EIP-7251 (MaxEB) bulunmaktadır.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de dahil olmak üzere bir grup Ethereum geliştiricisi tarafından önerildi. EIP-7702 Gelişmiş hesap soyutlamasını hedefleyerek adreslerin işlemler sırasında akıllı sözleşmeler gibi hareket etmesine olanak tanır.

EIP-7702, daha önce geliştiriciler tarafından önerilen bir gelişme olan EIP-3074’ün yerini alacak. EIP-7702’nin, potansiyel riskleri ele alırken EIP-3074’e benzer faydalar sağlaması bekleniyor.

Bu arada EIP-7594 veya PeerDAS, toplama ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi amaçlıyor. Bu teklifin temel yönü Base ve Arbitrum gibi katman 2 (L2) çözümlerini optimize etmektir. L2’ler için işlem sürecini artırması bekleniyor.

Ek olarak, EIP-7251 veya MaxEB, doğrulayıcıların mevcut 32 ETH sınırından önemli bir artışla 2.048 ETH’ye kadar stake etmelerine olanak tanıyacak.

Yükseltme aynı zamanda kriptografik iyileştirmelere ve verimliliğe odaklanan EOF ile ilgili EIP’leri, EIP-2537 ve EIP-7549’u da içerecek.

Sassano, “Geçmişin sona ermesinin de Pectra’ya dahil edilmesi düşünülüyor” diye ekledi.

Sassano, Ethereum’un Pectra’sının yakın zamandakine benzer bir zaman çizelgesi olan 2025’in ilk çeyreğinde yayına girmesini bekliyor duyuruldu Ethereum geliştiricileri tarafından. Yükseltme aşağıdakileri takip eder: Dencun yükseltmesi Mart ayında başarıyla konuşlandırıldı.

Sassano, Pectra’nın Ethereum’un gelişim yol haritasında önemli bir kilometre taşı olacağını söyledi.

Sassano, “Ethereum’un bir sonraki ağ yükseltmesi olan Pectra, Ethereum tarihinin en büyüğü olacak şekilde şekilleniyor” dedi.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/ethereum-pectra-upgrade-eips/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir