BeinCryptoKriptohaber

Ethereum Staking, Toplam ETH Arzının Dörtte Birine Ulaştı

Ethereum stake etme Dayanak varlığın göreceli olarak cansız fiyat hareketine rağmen anlatı ve ivme güçlenmeye devam etti. Sonuç olarak, stake edilen ETH miktarı şu anda dolaşımdaki arzın dörtte biri kadar.

8 Şubat’ta likit staking platformu Lido, tüm Ethereum arzının %25’inin stake edildiği verilerini paylaştı.

Ethereum Staking’in Kilometre Taşı

Rakamlar analiz platformuna bağlı olarak biraz farklılık gösterse de çoğu, bunun sinyalini veriyor Ethereum stake etme bu dönüm noktasına ulaştı.

Lido kaynaklı Dune Analytics’in ekran görüntüsü ETH arzının %25’inin artık stake edildiğini iddia ediyor. Platforma göre şu anda 30 milyonun biraz üzerinde ETH stake edildi. Lido, bu toplamın %31,5’lik payı ile pazar lideridir.

Dahası, stake edilen toplam tutarın mevcut Ethereum fiyatlarına göre yaklaşık 73 milyar dolar değerinde olduğu belirtiliyor. Ayrıca ağın güvenliğini sağlayan 940.563 doğrulayıcının bulunduğunu da bildiriyor.

Ethereum staking istatistikleri.  Kaynak: Dune Analytics
Ethereum staking istatistikleri. Kaynak: Kumul Analitiği

Ayrıca son iki hafta içerisinde stake akış mevduatlarında önemli bir artış yaşandı.

Blockchain analiz firması Nansen, benzer veriler yayınladı Toplam 120 milyon ETH arzının %25’ini temsil eden 30 milyon ETH stake edildi.

Ek olarak, stake etme kuyruğunun neredeyse azaldığını bildiriyor ve bu da çekilmeyi bekleyen büyük miktarda ETH olmadığının sinyalini veriyor. Bekleyen para çekme kuyruğunda 176.686 ETH’nin olduğu ve bunun toplamın %0,6’sından azını temsil ettiği bildirildi.

Devamını oku: 2023’te İzlenecek En İyi 7 Yüksek Verimli Liquid Staking Platformu

Ultrason.Para biraz var daha muhafazakar rakamlar29,7 milyon ETH’nin stake edildiği bildirildi.

Platform ayrıca Ethereum arzının 344.960 adet azaldığını da bildiriyor Birleşmeden bu yana Eylül 2022’de. Mevcut fiyatlarla bu, neredeyse 840 milyon dolarlık bir arz deflasyonuyla sonuçlanıyor.

Ethereum’un mevcut oranı şişirme Günlük dönemde yıllık %-0,57’dir. Son 24 saatte yaklaşık 10 milyon dolar değerinde 4.288 ETH yakıldı.

ETH Fiyat Yükselişi

ETH fiyatları son 24 saatte %3 artış göstererek Perşembe sabahı Asya ticaret seansında 2.431 dolara ulaştı.

ETH/USD 24 saat.  Kaynak: BeInCrypto
ETH/USD 24 saat. Kaynak: BeInCrypto

Akıllı sözleşme ağı varlığı şu anda geçen hafta %7,8 artışla işlem görüyor. Ancak hızla direnç seviyelerine yaklaşıyor ve hala 2024 zirvesinin altında 12 Ocak’ta 2.700 dolardı.

Güncel fiyatlarlaEthereum, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden tam olarak %50 aşağıda. Ethereum yeniden alım hikayeleri Ancak yakın zamanda bu açığı kapatabilir.

Ethereum yeniden alım, kullanıcıların aynı ETH’yi birden fazla protokolde stake etmelerine olanak tanıyan ve ağı geliştiren bir süreçtir. güvenlik ve Ethereum’un yerleşik güven sisteminden yararlanmak. CoinGecko’nun yaklaşık 300 milyon dolarlık piyasa değeriyle yeni yeniden hisse senedi token kategorisi, Pendle Finance ve Picasso gibi önde gelen yeniden hisse senedi tokenlarındaki önemli fiyat artışları ve EigenLayer gibi yeniden hisse senedi platformlarının başarısının da gösterdiği gibi, bu büyüme eğilimini vurguluyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/ethereum-staking-record-25-eth-supply/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir