BeinCryptoKriptohaber

Ethereum Vakfı Devlet Yetkililerinin İncelemesiyle Karşı Karşıya mı?

Ethereum ekosisteminin merkezi olan İsviçreli kar amacı gütmeyen Ethereum Vakfı’nın incelemeyle karşı karşıya olduğu bildiriliyor. 26 Şubat 2024’te GitHub veri deposu güncellemesiyle ortaya çıkan, adı açıklanmayan bir “devlet otoritesinin” kuruluşu araştırdığı ortaya çıktı.

Sondanın niteliği ve ayrıntıları gizemini koruyor.

Ethereum 5 Dakikadan Kısa Sürede %2 Düştü

CoinDesk’e göre Vakıf, kabul edilmiş bir devlet organından gizli bir soruşturma. Bu gelişmenin ortasında Ethereum’un fiyatı 5 dakikadan kısa sürede %2 civarında düştü.

Bitcoin’den sonra ikinci büyük blockchain varlığı olan Ethereum, 2015’teki başlangıcından ve ardından yerel ETH tokeninin piyasaya sürülmesinden bu yana önemli bir oyuncu oldu.

Üstelik Ethereum yakın zamanda Dencun adında önemli bir teknik revizyon gerçekleştirdi. Bu yükseltme, Ethereum tabanlı katman-2 platformlarındaki işlem ücretlerini azaltmayı amaçladı ve teknolojik evriminde önemli bir an oldu. Eş zamanlı olarak ABD, Ethereum ETF’ye ilişkin bir kararın eşiğinde ve bazı başvurular için kritik son tarih Mayıs ayı sonlarında yaklaşıyor.

Devamını oku: Ethereum ETF Açıklandı: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Soruşturma bu teknolojik ve finansal değişimlerin ortasında ortaya çıkıyor. Tarihsel olarak, Ethereum Vakfı, artık kaldırılan web sitesi sorumluluk reddi beyanının da gösterdiği gibi, resmi soruşturmalarla ilgili şeffaflığı korumuştur. Bu açıklama, Şubat GitHub güncellemesinde silinen bir güvence olan, herhangi bir rutin olmayan hükümet temasını açığa çıkarma taahhüdünde bulundu.

Sorumluluk reddi beyanının yanı sıra web sitesinin garanti kanaryasının da kaldırılması kaşları kaldırıyor. Tipik olarak, bir arama emri kanaryası, hükümetin mahkeme celplerine veya taleplerine karşı gizli bir uyarı görevi görür; ortadan kaybolması, açık bir onay olmadan bu tür olayların sinyalini verir. Vakfın bu kanaryayı 2019’da yanlışlıkla kaldırmış, ancak hızlı bir şekilde eski durumuna geri getirmiş olması dikkat çekicidir.

Soruşturmanın kökeni ve amacı konusunda çok sayıda spekülasyon var. Konuyla ilgili bilgisi olan bir avukat, İsviçreli düzenleyicilerin muhtemelen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile işbirliği içinde Ethereum Vakfı’na bir belge talebinde bulunabileceğini öne sürdü.

Konuya aşina bir avukata göre bu soruşturma, diğer uluslararası kuruluşların da inceleme altında olduğu daha geniş bir çabanın parçası gibi görünüyor.

Avukat CoinDesk’e şunları söyledi: “Ayrıca bilgi aradıkları tek kuruluşun Ethereum Vakfı olmadığını söylemenin de adil olacağını düşünüyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/ethereum-foundation-scrutiny-state-authority/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir