BeinCryptoKriptohaber

EtherFi Airdrop Tahsisi Kripto Topluluğu Tarafından İnceleniyor

Etherfi’nin likit yeniden alım platformu, Justin Sun’ın tokenlerin önemli bir kısmını alacağına dair raporların ortaya çıkmasının ardından yakın zamanda airdrop dağıtımı konusunda tepkilerle karşılaştı.

16 Mart’ta EtherFi, airdropunun ilk aşamasının toplam token arzının %6’sını serbest bırakacağını açıkladı. ETHFI, ilk dolaşımdaki arzı 115,2 milyon olan toplam 1 milyar token arzına sahip olacak.

Eleştiriler EtherFi Airdrop Dağıtımının Peşinde

Ether.Fi, eETH’ye sahip olmak, arkadaşları protokole yönlendirmek veya Erken Benimseyen Programına katılmak da dahil olmak üzere airdrop’a uygunluğu belirlemek için çeşitli kriterleri özetledi.

Daha yakından incelendiğinde topluluk üyeleri, Justin Sun’ın kurucusu olduğunu hemen fark etti. TRON Ağ, yaklaşık 3,5 milyon ETHFI elde edecek ve bu, 60 milyon tokenin ilk tahsisinin %2’sine denk geliyor.

Topluluk üyelerinin sahip olduğu spekülasyon Bu tokenlerin değeri 20 milyon dolar kadar olabilir. Bu pay, yakın zamanda yaptığı işlerin bir ödülü olarak hizmet edecek. Depozito Protokole 20.000 ETH. Bazıları bunu eleştirerek balinaların potansiyel sömürüsüne dikkat çekti.

Eleştirmenlere göre balinalar, büyük miktarlarda çiftçilik yaparak önemli ödüller kazanabilir ve projeye ilk katkıda bulunanlara yetersiz ödüller bırakabilir.

“Airdrop’un %85’i en iyi 500 cüzdana paylaştırılırken geri kalan %15’i 70.000’den fazla cüzdana gidiyor (kelimenin tam anlamıyla hepimiz ne yazık ki buna düşüyoruz)… Bu puan sistemi balinaların oyununa benziyor. Muhtemelen zincir üstü görevler veya başka bir şey yardımcı olacaktır. Burada ne olduğundan veya bunun neden gerçekleştiğinden emin değilim, ancak diğer yeniden alım platformlarının kesinlikle bundan ders alması gerekiyor,” ünlü airdrop avcısı Abraham Chase yazdı.

Devamını oku: 2024 Yılında Yaklaşan En İyi Airdrop’lar

EtherFi airdrop'u
EtherFi Tokenomik. Kaynak: Eter.Fi

Ancak Ether.Fi’nin dağıtım modelinin destekçileri tartışmak önemli miktarda stake etme gibi istenen davranışı teşvik ettiğini. Protokollerin uygun gördükleri şekilde katılımı teşvik etme ayrıcalığına sahip olduğunu ve bu senaryoda stake etme işleminin çok önemli olduğunu iddia ediyorlar. Ayrıca Sun’ın önemli miktardaki hissesinin muhtemelen protokol için önemli bir gelire dönüştüğünü de belirtiyorlar.

Bununla birlikte, bazılarının tüm airdrop dağıtım modellerinde kusurların bulunduğunu iddia etmesiyle tartışma devam ediyor. Bazıları aktif katılıma öncelik verirken, diğerleri likidite. EtherFi’nin savunucuları, modellerinin, katılımcıların sistem üzerinde birden fazla adresle oynamasını engelleyerek şeffaflığı artırdığını ileri sürüyor.

Ether.Fi’nin kurucusu Mike Silagadze, topluluğun endişelerine yanıt olarak projenin topluluğa daha iyi hizmet verebilmek için token dağıtımını revize edeceğini söyledi. Kurucu, Sun gibi büyük bağışçılardan gelen destek için şükranlarını sunarken, belirlenmiş kurallara bağlı kalmanın önemini de vurguladı.

Devamını oku: Ethereum Yeniden Alma: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Ether.Fi, en büyük likit yeniden alım protokolüdür. DeFillama’ya göre veriProtokoldeki varlıkların toplam değeri yaklaşık 3 milyar dolar.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/etherfi-airdrop-criticism/

Diğer Yazılar

1 of 5.811

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir