BeinCryptoKriptohaber

Fantom (FTM), Talep Düşerken Yeni En Düşük Seviyeleri Gözetliyor

Hayalet (FTM) son birkaç ayda yeni talepte önemli bir düşüş gördü. Ağ kullanımındaki bu düşüş, yerel token FTM’ye olan talebin de azaldığı anlamına geliyor.

Bu nedenle geçtiğimiz ay piyasanın geri kalanı yükseliş kaydederken, FTM’nin değeri düşüş eğilimine girdi.

Yeni Kullanıcılar Fantom’dan Uzak Durdu

Yeni adres sayısı Ticaret için günlük olarak oluşturulan FTM, 19 Mart’ta yılbaşından bu yana (YTD) zirve noktası olan 537’ye yükseldi. Aynı gün, altcoin içeren en az bir işlemde yer alan benzersiz adreslerin sayısı 1280’e ulaştı.

Ancak bu yüksek seviyeye çıktıktan sonra günlük yeni FTM adreslerinin sayısı azaldı. 10 Haziran itibarıyla Fantom ağında yalnızca 51 yeni adres oluşturuldu; bu, blockchain’in yıl başından bu yana en düşük sayısıydı.

Fantom’un günlük yeni adres sayısının bu kadar düşük olduğu son tarih Eylül 2023’tü.

Devamını oku: Fantom (FTM) Nedir?

Fantom Ağ Etkinliği. Kaynak: Santiment

FTM’nin yeni adreslerinin günlük sayısındaki düşüş ve bunun sonucunda tokenın değerindeki düşüş, kısmen son zamanlarda düşük karlı işlem hacmine bağlanabilir.

FTM’nin yedi günlük hareketli ortalamayı kullanarak günlük işlem hacmi kâr/zarar oranına ilişkin değerlendirmesi bunu doğruladı. Bu yazının yazıldığı an itibarıyla bu 0,44’tü.

Kâr/Zarardaki İşlem Hacminin Fantom Oranı.
Kâr/Zarardaki İşlem Hacminin Fantom Oranı. Kaynak: Santiment

Bu, geçen ay zararla sonuçlanan her FTM işleminden yalnızca 0,44 işlemin kâr getirdiğini gösteriyor. Bu, kârlı işlemlerin sayısının kazanç sağlayanlardan daha düşük.

FTM Fiyat Tahmini: 0,60 Doların Altında Bir Düşüş mü?

Bu yazının yazıldığı sırada, FTM’nin Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50-nötr çizgisinin uzağında 34,74’te dinlendi. Bu gösterge, yatırımcıların bir varlığın fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçerek piyasadaki aşırı alım veya aşırı satış koşullarını belirlemelerine yardımcı olur.

0 ile 100 arasında değişir; 70’in üzerindeki değerler varlığın aşırı alımda olduğunu ve bir geri çekilme olabileceğini gösterirken, 30’un altındaki değerler varlığın aşırı satıldığını gösterir.

34.74 seviyesindeki FTM’nin mevcut RSI’si, satın alma baskısında önemli bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Fantom Analizi.  Kaynak: TradingView
Fantom Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu trend devam ederse, FTM 0,60 dolar fiyat seviyesinin altına düşerek 0,51 dolardan el değiştirecek.

Fantom Analizi
Fantom Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak bu geçersiz kılınırsa ve satın alma baskısı ivme kazanırsa boğalar 0,70 dolara doğru bir yükseliş başlatabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru, tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir uzmana danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Abiodun Oladokun, https://beincrypto.com/fantom-demand-drops-price-impact/

Diğer Yazılar

1 of 5.263

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir