BeinCryptoKriptohaber

Fantom Staking Doğrulayıcılar İçin Daha Erişilebilir Hale Geldi

Katman-1 blockchain ağı Hayalet Daha merkezi olmayan bir hale gelme çabasıyla stake sisteminde büyük bir değişiklik yapmıştı. Fantom Vakfı yakın zamanda doğrulayıcının kendi payını alması gerekliliğini azaltarak ağ katılımını çok daha erişilebilir hale getirdi.

15 Ocak’ta Fantom Vakfı, doğrulayıcı stake etme gereksinimini 500.000’den düşürdüğünü duyurdu. FTM 50.000 FTM jetonuna kadar. Raporda, yüzde 90’lık düşüşün yönetim oylamasının ardından geldiği belirtildi.

Fantom Staking Daha Erişilebilir

Kuruluş açıkladı daha fazla doğrulayıcıya sahip olmanın herhangi bir merkezi olmayan ağ için önemli bir öncelik olduğunu söyledi. Daha fazla doğrulayıcının kötü niyetli aktörlerin saldırı başlatmasını giderek zorlaştırdığı da belirtildi.

Üstelik, seçilebilecek daha fazla seçenek olduğundan işlemler doğrulayıcıya daha hızlı ulaşacak ve bu da işlemlerin daha hızlı paketlenmesine yol açacak. Vakıf, daha fazla doğrulayıcının ağı yavaşlatacağını düşünmüyor.

“Yeni doğrulayıcılar kaliteli donanım üzerinde çalıştığı sürece ağ daha güvenli olacak ve kesinliğe 1-2 saniyelik süreyi koruduğu için performansta herhangi bir düşüş görülmeyecektir.”

Artık yalnızca 50.000 FTM ile katılabilecek daha küçük doğrulayıcılar ekosistemin hayati bir parçası haline gelecek.

Bununla birlikte, bu azaltılmış miktar, mevcut token fiyatlarında hala büyük bir değişiklik olup, yaklaşık 19.500 dolarlık bir yatırıma denk gelmektedir. Daha önce, doğrulayıcıların katılmak için bu miktarın on katını doldurması gerekiyordu.

Devamını oku: 2024 Yılının En İyi 9 Fantom (FTM) Cüzdanı

Doğrulayıcının işlemleri onaylama gücünün, belirli bir kişinin çalıştırdığı doğrulayıcıların sayısıyla değil, hisse miktarıyla orantılı olduğu belirtildi.

Fantom hızlı, ölçeklenebilir ve güvenlidir katman-1 blockchain platformu DAG (Yönlendirilmiş Asiklik Grafik) tabanlı konsensüs mekanizmasını kullanan.

Lachesis kullanıyor hisse kanıtı Doğrulayıcıların işlemleri yerel olarak onayladığı ve işlem gruplarını paylaştığı fikir birliği. Doğrulayıcıların 2/3’ü alıp kabul ettikten sonra partiler sonlandırılır.

Temelde, daha düşük hisselere sahip daha fazla Fantom doğrulayıcı, ağ hızını düşürmeden merkezi olmayan yönetimi geliştirmeyi amaçlamaktadır. güvenlik.

FTM Fiyat Görünümü

Ağın yerel tokenı FTM, gün içinde %1,4 düşüşle 0,389 dolardan işlem gördü. Üstelik Aralık sonundaki yıllık zirvesi olan 0,557 dolardan %30 geriledi.

FTM/USD 1 ay.  Kaynak: BeInCrypto
FTM/USD 1 ay. Kaynak: BeInCrypto

Ayrıca, stake indirimi etkilemedi FTM fiyatlarıEkim 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,26 dolardan %89 aşağıda.

Fantom’un 74 milyon doları var DeFi toplam değer kilitlendi. Bu, Mart 2022’deki TVL zirvesinden %90’lık bir düşüşe işaret ediyor. DeFiLlama.

Ağustos ayında Fantom tabanlı SpiritSwap DEX bunu yapacağını duyurdu. platformu kapat Multichain hackinden kaynaklanan serpinti nedeniyle.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/fantom-ftm-cut-staking-requirement-decentralization-push/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir