BeinCryptoKriptohaber

Farcaster 600.000 Dolarlık Geliri Aştı: Friend.Tech Kaderinin Üstesinden Gelebilir mi?

Farcaster, 600.000 doları aşan geliriyle dikkatleri üzerine çeken, önde gelen merkezi olmayan sosyal medya olarak ortaya çıkıyor.

Asıl soru, Farcaster’ın kendisini sürdürebileceği ve kullanıcıları meşgul edip edemeyeceğidir. Bu tür zorluklar Friend.Tech’in çöküşüne neden oldu.

Farcaster’ın Günlük Geliri %76 Düştü

Farcaster’ın yolculuğu, Aralık 2023’ün başlarında platform depolama ödemelerindeki artışla birlikte kullanıcı etkileşiminde mütevazı bir artışla başladı. Sonuç olarak, bu ilk ilgi, Ocak ayı sonlarında önemli bir kullanıcı, gönderi ve günlük etkileşim akışına dönüştü ve Şubat ayı başlarında zirveye ulaştı.

Platformun günlük geliri 2 Şubat’ta 49.725 $’a ulaştı ve 11 Şubat’ta %76 düşüşle 11.730 $’a geriledi. Friend.Tech’in ilk günleriDaha önce de dalgalı faiz seviyeleri ve gelir artışları yaşanmıştı belirsizliğe doğru kaybolmak.

Devamını oku: Friend.Tech nedir? Web3 Sosyal Medya Uygulamasına Derin Bir Bakış

Farcaster Protokol Geliri ve Günlük Gelir
Farcaster Protokol Geliri ve Günlük Gelir. Kaynak: Kumdan tepe

Farcaster’ın son zamanlardaki popülerliği, yeni bir uygulama içi araç olan Frames’i tanıtmasından kaynaklanıyor. Çerçeveler kullanıcıların fikir vermesine olanak tanır Değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) takip ve yeniden paylaşımlar için ödül olarak, etkileşimi artırıyor. Bu özellik, beraberinde airdrop potansiyelibu benzersiz teşviklerden yararlanmak isteyen kripto meraklılarının ilgisini çekti.

Bu umut verici gelişmelere rağmen Farcaster’ın uzun vadede sürdürülebilirliğine ilişkin endişeler devam ediyor. Zincir üstü analist Hitesh Malviya bu duyguyu özetliyor.

Malviya “Umarım Farcaster Friend.Tech 2.0’a dönüşmez” söz konusu.

Devamını oku: Damus Nedir: Merkezi Olmayan Nostr Destekli Sosyal Medya

Ancak Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin proje için bir umut ışığı sundu. Onun için bilinen Kripto ve blockchain endüstrisinin anlayışlı analizleriButerin’in Farcaster’ı desteklemesi anlamlı. Şubat ayı başlarında, Farcaster’ın potansiyeli hakkındaki iyimserliğini dile getirdi birçok kripto projesinin geçici doğasını aşmak için.

Buterin’in kendine olan güveni, Farcaster’ın, e-posta istemcilerinin birlikte çalışabilirliğine benzer şekilde, sosyal kimliklerin farklı uygulamalar arasında kusursuz bir şekilde geçişine olanak tanıyan merkezi olmayan mimarisinden kaynaklanıyor. Bu esnekliğin, geliştiricilerin yenilik yapma özgürlüğüyle birleştiğinde, Farcaster’ı zamana karşı dayanıklı güçlü bir platform olarak konumlandırdığına inanıyor.

Posta Farcaster 600.000 Dolarlık Geliri Aştı: Friend.Tech Kaderinin Üstesinden Gelebilir mi? ilk kez ortaya çıktı BeInCrypto.


kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/farcaster-revenue-soars-to-thousands/

Diğer Yazılar

1 of 3.310

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir