BeinCryptoKriptohaber

FINRA, Kriptoda Çok Fazla Yanlış İfadenin Olduğunu Söyledi

Amerika Birleşik Devletleri Finans Endüstrisi Düzenleme Otoritesi (FINRA), 500’den fazla kripto pazarlama kampanyasını inceleyerek önemli sayıda ihlali ortaya çıkardı.

İncelenen iletişimlerde FINRA, bunların yaklaşık %70’inin FINRA Kuralı 2210’u ihlal ettiğini iddia ediyor. Bu kural kısmen komisyoncu-satıcının halkla iletişiminin adil ve dengeli olduğunu belirtiyor.

Outline Bağlı Kuruluş Programları, FINRA’yı Bildiriyor

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada, FINRA’nın ana hatları Bağlı kuruluş programları aracılığıyla veya bir kripto firması tarafından sunulan kripto para birimi ürünleri arasındaki ayrımın potansiyel müşteriler için açık ve şeffaf olması gerekir:

“Üyenin bir bağlı kuruluşu veya başka bir üçüncü taraf aracılığıyla sunulan kripto varlıkları ile doğrudan üyenin kendisi tarafından sunulan ürün ve hizmetler arasındaki mobil uygulamalar da dahil olmak üzere iletişimlerde net bir ayrım yapılmaması.”

FINRA, kripto şirketlerinin ilgili risklerin adil ve dengeli bir sunumunu yapması gerektiğini yineledi.

FINRA, herhangi bir yatırım gibi kripto paranın da risklerle karşı karşıya olduğunu açıkça belirtiyor. Bununla birlikte, kripto söz konusu olduğunda bu, değişken piyasalara maruz kalması nedeniyle daha anlamlıdır ve bu da daha sık fiyat dalgalanmalarına neden olur.

Devamını oku: Düzenleme Kripto Pazarlamayı Nasıl Etkiliyor? Eksiksiz Bir Kılavuz

Ayrıca, pazarlama promosyonlarının kripto alanındaki yasal ve düzenleyici korumaların eksikliğini kabul etmesi gerektiğinin altını çiziyor.

“Yasal veya düzenleyici korumaların eksikliği (örneğin, SIPC korumaları yalnızca bir yatırımcı için SIPC üyesi bir komisyoncu-satıcıdaki bir müşteri menkul kıymetler hesabında belirli amaçlar için tutulan nakit ve menkul kıymetler için geçerlidir ve bu koşulları karşılamayan Kripto Varlıklar için geçerli değildir) SIPA ‘menkul kıymetler’ olarak)”

FINRA Devletlerinde Düzenleme Eksikliği Şeffaf Olmalı

Kripto endüstrisi, esas olarak başlangıcından bu yana sektördeki değişen düzenlemelere hazırlanıyor ve bunlarla boğuşuyor.

Dünyanın Kripto Parayı Düzenlediği Yer.  Kaynak: Statista
Dünyanın Kripto Parayı Düzenlediği Yer. Kaynak: Statista

Birçok kripto yorumcusu, önümüzdeki Kasım ayında gerçekleşecek olan ABD başkanlık seçimlerinin ardından daha fazla netlik şansının olduğuna inanıyor.

Devamını oku: Kripto Pazarlama ve Markalaşma: Nasıl Farklılaşırlar ve Neye Odaklanmanız Gerekir

Ancak sektördeki pek çok kişi ABD düzenleyicileri tarafından uygulanan kuralları kafa karıştırıcı buluyor.

ABD Hazine Bakanlığı ve İç Gelir Servisi (IRS) yakın zamanda kripto vergi raporlama kurallarını güncelledi. Bu, daha önce 10.000 doları aşan kripto işlemlerine katılan bireylerin ayrıntılı ve şeffaf verilerini zorunlu kılıyordu.

Ancak IRS daha sonra geri çekti önerilen kurallarkadar uygulanmayacağını belirtti. daha net düzenlemeler oluşturuldu.

Kripto ana akımda öne çıkarken, aynı zamanda Kasım seçimlerinde seçmenlerin kararlarını etkileyen önemli bir tartışma konusu olarak da ortaya çıkıyor.

BeInCrypto Haziran 2023’te Demokrat Parti’nin Kripto karşıtı duruşun seçim sonuçları olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/finra-overwhelming-false-statements-crypto-marketing/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir