BeinCryptoKriptohaber

FTT Artarken FTX Neden Davos’ta Önemli Bir Odak Noktası?

FTX’ten öğrenilen dersler muhtemelen bu yıl İsviçre’nin Davos kentinde yapılacak Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantısında önemli konuşma konuları olacak. Borsanın borçluları, alacaklılara geri ödeme yapma planlarını kesinleştirdi 2022 yılında çöktü.

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, sekiz dolandırıcılık suçundan hüküm giydikten sonra ceza duruşmasını beklerken, finans dünyasının elitleri İsviçre’nin Davos kentinde bir araya geliyor. Konferansın teması, kripto endüstrisinin muhtemelen yapmaya çalıştığı şey olan “güveni yeniden inşa etmek”.

FTT, Bitcoin ETF Onaylarından Sonra Yükseldi

Amerikalıların yaklaşık %75’inin kriptoya çok az güveni var veya hiç güveni yok. FTX’in çöküşü, medyadaki parça parça mali raporlama ve özel jargon Amerikan halkını yabancılaştırdı. Yüksek profilli kripto mahkemesi işlemleriBankman-Fried’ın davası ve eski Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun suçlanması da dahil olmak üzere pek çok olay arasında yer aldı. sektöre olan güven sarsıldı.

Davos konferansına katılan Coinbase CFO’su Alesia Haas, finans liderlerinin bir araya gelmesinin kripto için iyi olduğunu söyledi. Bunun, düzenlemeyi ileriye taşımak için bir şans olduğunu söylüyor.

“Davos’un uluslararası büyüme ve derinleşme stratejimizde bize gerçekten yardımcı olacağı konusunda gerçekten heyecanlıyım. Burada birçok küresel lider var. Kripto düzenlemeleri hakkında konuşma fırsatı var. Kripto paranın kullanıcılarına gerçekten nasıl fayda sağlayacağı hakkında konuşma fırsatı var.”

Devamını oku: FTX Çöküşü Açıklandı: Sam Bankman-Fried’ın İmparatorluğu Nasıl Çöktü?

Başarısızlığı Toprak Luna ekosistem kripto kışına başladık ciddi anlamda. Fiyatlar yükselmeye başladı Birkaç yatırım firması Bitcoin borsada işlem gören bir fon başlatmak için belgeler sunduktan sonra. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu geçen hafta bu tür 11 fonu onayladı.

FTT Token FTX
FTX Token Fiyatı | Kaynak: BeInCrypto

Son ETF onayları, FTX’in yerel tokeni FTT’nin son yedi gün içinde 3,33 dolara zirve yaptığını gördü. Solanaaynı zamanda FTX ile ilişkili bir altcoin, 100 doların üzerine çıktı. Her iki jeton önemli ölçüde acı çekti FTX çöküşünün ardından.

Devamını oku: Solana (SOL) Nasıl Satın Alınır ve Bilmeniz Gereken Her Şey

FTX Alacaklıları FTT Olarak Ödeme Almak İstiyor

FTT fiyat artışı, FTT alacaklılarının FTT tokenı üzerinden tazminat talep etmesine neden oldu. İflas planının olduğunu iddia ederek mahkemeye başvurdular. geçen yılın sonunda kesinleştiFTT tokeninin fiyatındaki artıştan faydalanabilmeleri için değiştirilecek. Ancak mahkeme, tazminatın, borsa iflas başvurusunda bulunduğunda varlıkların adil piyasa değerini yansıttığını savundu.

FTX, kardeş quant ticaret şirketi Alameda Research’ün FTT tokenına bağımlı olduğunu ortaya koyan bir tweet’in ardından 2022’de iflas başvurusunda bulundu. İflas masası mahkemelerden satış onayı aldı borsanın kriptosu Geçen yılın sonunda varlıklar multi-milyon dolarlık dilimler halindeydi. FTX’in ayrıca elden çıkarılması gereken önemli bir gayrimenkulü var. 256 milyon dolar değerinde lüks bir mülk dahil Bahamalar’da.

Davos’taki FTX hakkında, FTT tokenindeki artışın alacaklıları nasıl etkilediği hakkında söyleyecek bir şeyiniz var mı? ya da başka bir şey? Lütfen bize yazın veya tartışmaya katılın Telegram kanalı. Ayrıca bizi yakalayabilirsiniz Tiktok, Facebookveya X (Twitter).

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/why-davos-focus-ftx-ftt-token/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir