BeinCryptoKriptohaber

FTX İflas Sona Erirken Sam Bankman-Fried Mahkemeye Çıktı

ABD’li Yargıç Lewis Kaplan, Sam Bankman-Fried’ın (SBF) 21 Şubat 2024’te mahkemeye çıkmasını emretti. Kaplan’ın emirleri, savcıların Kaplan’a SBF’nin hukuki temsiliyle ilgili olası bir çıkar çatışması hakkında bir mektup yazmasının ardından geldi. FTX avukatları borsanın iflasını sona erdirdi.

7 Şubat 2024 tarihli bir emirle yargıç, SBF’yi, avukat Mukasey Young LLP’nin kendisi ve Celsius kripto davalarındaki rolleri hakkında bilgi sahibi olup olmadığını tartışmak üzere Curcio duruşmasına katılmaya zorladı.

Sam Bankman-Fried Avukatlarını Celsius’la Paylaştı

Yakın tarihli bir mektupta savcılar, Kaplan’dan SBF’nin eski Celsius CEO’su Alex Mashinsky’yi temsil eden avukatına hitap etmesini istedi. New York merkezli bir firma olan Mukasey Young LLP’nin avukatları, SBF ve Mashinsky’nin davalarına katılma bildiriminde bulundu.

Devamını oku: Ünlü FTX Kurucu Ortağı Sam Bankman-Fried (SBF) Kimdir?

Savcılara göre Mashinsky, Celsius’un çöküşünden kısmen SBF’nin eylemlerini sorumlu tutmuştu. Mahkeme belgelerinde FTX’in kız kardeşinin olduğu iddia ediliyor kripto hedge fonuAlameda Research, Celsius kredisini geri ödeyemedi. Savcılar, bu nedenle avukatların her savunma için ‘karşıt bir tutum’ benimseyebileceğini söylüyor.

Savcılar, “Alameda Research ile Celsius arasındaki ilişki birçok açıdan çatışma potansiyeli yaratıyor” dedi.

Duruşmada, mahkeme onaylayabilir SBF’nin isteyip istemediği Altıncı Değişiklik hakkından bir avukata başvurma hakkından vazgeçmek hiçbir çıkar çatışması olmaksızın. A ABD Yüksek Mahkemesi kararı 1988 tarihli bir hukuk dergisinde alıntılanan bu belge, bir ABD vatandaşının çatışmasız temsil hakkını doğrulamaktadır.

Geçen yıl 12 kişilik bir jüri vardı. mahkum Sam Bankman-Fried yedi dolandırıcılık suçundan. Cezanın verilmesini beklerken, eski CEO kripto değişimi FTX gözaltında Brooklyn’deki bir hapishanede. Mashinsky, kripto kredisi Bankman-Fried’ın borsası öncesinde kapanan şirket, Eylül 2024’te mahkemeye çıkacak.

İflas ve Cezalar FTX Efsanesini Kapatabilir

Bu yıl FTX destanındaki önemli boşluklar çözülebilir. Bankman-Fried’ın Mart ayındaki ceza davasının ardından Kaplan, eski FTX ve Alameda çalışanlarını cezalandıracak. FTX’in eski mühendislik direktörü Nishadh Singh, Gary Wang, eski CTOVe Caroline EllisonAlameda Research’ün eski CEO’su, daha hafif cezalar için pazarlık yapmak amacıyla SBF aleyhinde ifade verdi.

Bu arada, FTX iflas ekibi yakın zamanda mirasın durumunu Bölüm 11’den Bölüm 7’ye değiştirdi. Bu değişiklik, şirketin eninde sonunda tasfiye olacağı ve yasal sürecin sonunda yeniden başlayamayacağı anlamına geliyor.

Devamını oku: FTX Çöküşü Açıklandı: Sam Bankman-Fried’ın İmparatorluğu Nasıl Çöktü?

Değişikliğin ardından, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu İnternet Uygulama Dairesi eski şefi John Reed Stark, 7. Bölümün kaçınılmaz olduğunu söyledi. Bölüm 11 süreci avukatlara milyonlar ödedi Reed Stark’ın bariz bir karar dediği şeye varmak.

“Bir yıldan fazla bir süre önce tahmin ettiğim gibi, FTX’in Bölüm 11’de yeniden düzenlenmesi asla gerçekleşmeyecekti. Ancak FTX iflas ekibi… hâlâ FTX’in bir şekilde muzaffer bir şekilde geri dönebileceğine dair utanmaz çılgınlığın borazanını çıkarmakta ısrar ediyordu… Bunlar [legal] Reed, ücretler en hafif tabirle biraz aşırı görünüyor ve 11. Bölüm planı da tamamen fantezi gibi görünüyordu, dedi.

BeInCrypto, yorumlar için LinkedIn üzerinden Mukasey Hukuk’taki bir avukata ulaştı ancak yayın sırasında henüz bir yanıt alamadı.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/sam-bankman-fried-court-ftx-bankruptcy/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir