BeinCryptoKriptohaber

FTX SBF’nin Ebeveynleri, Oğluyla İlişkisinin ‘Davaya Açılamaz’ Olduğunu İddia Ediyor

Bir kez daha, gözden düşmüş FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’in ebeveynleri, oğullarının eylemleri nedeniyle kendilerini inceleme altında buluyor. Farkında olduklarına dair iddialar bir kez daha gündeme geliyor ve bunu şiddetle reddediyorlar.

“Satır aralarını okuyan Davacılar, Davalıların oğlunun Borçlu kuruluşların kurucusu ve yöneticisi olduğu gerçeğinden yararlanmaya çalışmaktadır. Bu ilişki dava edilebilir değil,” diye belirtti dosyalamada.

SBF’nin Ebeveynleri, Kripto Borsası Üzerindeki Her Türlü Gözetimi Kesinlikle Reddediyor

Bankman-Fried’ın ebeveynlerinin avukatları yakın zamanda yapılan bir mahkeme dosyasında, şu anda faaliyet göstermeyen kripto borsası FTX veya Alameda Research’te hiçbir zaman yöneticilik veya yönetici pozisyonunda bulunmadıklarını vurguladı.

“Davacılar, Davalıların Borçlu kuruluşlarla sınırlı kapasitede etkileşimde bulunduğunu iddia ederken, ne Davalı durmadan her türlü yönetici rolüne sahipti.

Dosyalamada davacıların henüz kanıtlanmış Bankman-Fried’ın ebeveynlerinin kendisine yönelik iddia edilen ihlallerden nasıl haberdar olduğu. Ayrıca, “taleplerin kabul edilmemesinin erken olduğunu ve usul açısından uygunsuz olduğunu” belirtmektedir.

Bu, jürinin Kasım 2023’te Bankman-Fried’ın yedi dolandırıcılık suçundan da suçlu olduğunu ilan etme kararının ardından geldi. Suçlamalar FTX’in Kasım 2022’deki çöküşüyle ​​ilgili.

Devamını oku: Ünlü FTX Kurucu Ortağı Sam Bankman-Fried (SBF) Kimdir?

Savcılar zimmete para geçirdiğini iddia etti Borsanın müşterilerinden 8 milyar dolartamamen açgözlülük tarafından yönlendiriliyor.

SBF Velileri Başlangıçtan itibaren Ön Planda

Bankman-Fried’ın ebeveynleri, başından beri FTX’e karşı devam eden davaya karışmış durumda.

Eylül 2023’te BeInCrypto, eski SEC yetkilisi John Reed Stark’ın federal kurumlara çağrı yapıyorduAdalet Bakanlığı (DoJ) dahil olmak üzere ebeveynlerine karşı suç duyurusunda bulunmak üzere.

Reed Stark, Bankman-Fried’ın ebeveynlerinin, oğullarının iddia edilen suistimalinden potansiyel olarak kazanç elde edebileceklerini öne sürdü.

Aynı sıralarda FTX borçluları, Bankman-Fried’ın ebeveynlerine karşı önemli miktarda tazminat talebinde bulunan dava açtı.

“Bankman-Fried’ın ebeveynleri, Bankman ve Fried onların erişim ve nüfuzlarını istismar etti FTX kuruluşu bünyesinde kendilerini zenginleştirmek için,” diye belirtti dosyada.

Daha yakın tarihli bir haberde, Bankman-Fried’ın iki ay sonra, yani 11 Mart olarak planlanan ceza tarihi için uzatma talebi reddedildi.

Bankman-Fried aradı dört ila altı haftalık uzatma Hazırlık süresini uzatmak için ceza tarihi belirlenecek. Ancak hakim, hazırlık yapmak için yeterli süreye sahip olduğunu düşünerek bu talebi reddetti.

Devamını oku: FTX Çöküşü Açıklandı: Sam Bankman-Fried’ın İmparatorluğu Nasıl Çöktü?

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/ftx-sbf-parents-lawsuit/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir