BeinCryptoKriptohaber

Gemini 2,18 Milyar Dolarlık Son Fiyatları Kullanıyor Kullanıcı Kurtarma Kazanıyor

29 Mayıs’ta kripto borsası Gemini, Earn kullanıcılarının dijital varlıklarının 2,18 milyar dolarını kurtaracağını duyurdu. Bu rakam, Earn kullanıcılarına borçlu olunan varlıkların %97’sini ve Genesis’in para çekme işlemlerini durdurduğu andan itibaren %232’lik bir iyileşmeyi temsil ediyor.

Üstelik Gemini, varlık iyileşmesini 28 Mayıs 2024 itibarıyla kavramsal dolar değerini kullanarak hesaplayacağını belirtti. Bu iyileşme, özellikle kripto şirketlerinin iflasları bağlamında dikkate değer.

Gemini Kullanıcıları Genesis İflasına Rağmen Dijital Varlıklarını Geri Aldı

Gemini’den yapılan resmi açıklamada şunu vurguladı: Genesis’in iflası yaklaşık 232.000 kullanıcıyı etkiledi Kazan programının uygulanması, dijital varlıklarına erişememelerini sağladı. Başlangıçta bu varlıkların değeri yaklaşık 940 milyon dolardı.

Devamını oku: Cameron ve Tyler Winklevoss Kimdir? İkizlere Dair Bir Profil

“Bu […] Gemini’nin, Genesis ve Genesis İflasındaki diğer alacaklılarla prensipte bir anlaşmaya vardığına dair önceki duyurusunun devamı niteliğinde olup bu, tüm Earn kullanıcılarının dijital varlıklarının %100’ünü aynen geri almasıyla sonuçlanacaktır. […] Örneğin, bir müşteri Kazanma programında bir Bitcoin ödünç verdiyse, bir Bitcoin geri alacaktır. Bu, müşterilerin, Earn programına ödünç verdikleri andan itibaren dijital varlıklarının her türlü takdirinden yararlanmasını sağlar.” duyurusu yapıldı. okur.

Aksine Genesis vaat edilen teminatın yarısından fazlasını yerine getiremedi içinde güvenlik Gemini, bu toparlanmayı kolaylaştırmak için teslim edilen teminattan yararlandı. Şirket ayrıca etkilenen Earn kullanıcılarına yardım etmek için kurtarma çalışmalarına 50 milyon dolarlık bir katkı da ekledi. İlk dağıtımlar varlıkların %97’sini kapsıyor ve geri kalan bakiyenin önümüzdeki 12 ay içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu iyileşmeyle ilgili olarak Gemini Kurucu Ortağı ve Başkanı Cameron Winklevoss, müşterilerin sabrından dolayı şükranlarını dile getirdi.

“Müşterilerimiz için bu toparlanmayı başarabildiğimiz için heyecanlıyız. Bu uzun sürecin neden olduğu zorluğun farkındayız ve müşterilerimizin bu süreç boyunca devam eden desteği ve sabrını takdir ediyoruz” dedi.

Bu arada Gemini’nin Kurucu Ortağı ve CEO’su Tyler Winklevoss şunu vurguladı: Genesis’in iflası mali dolandırıcılıktan kaynaklandı ve düzenleme sorunları. Bunun kripto sektörünün doğasında olan bir sorun olmadığını düşünüyor.

“Bu, düzenleyici netlik eksikliğiyle birleşen eski moda bir mali dolandırıcılıktı. Bu amaçla sektörümüz için hem yeniliği hem de tüketicinin korunmasını teşvik eden açık kurallar ve rehberlik için mücadele etmeye devam edeceğiz. Ve bu mücadeleyi kazanacağız. Geleceği parlak” diye ekledi.

Kripto endüstrisindeki birçok önemli isim bu açıklama karşısında heyecanlarını dile getirdi. Kripto araştırma platformu Messari’nin CEO’su ve kurucusu Ryan Selkis, Winklevoss’un “bunun her zaman bir Genesis veya DCG sorunu olduğu” ifadesini yineledi.

Selkis, “Gemini’nin imkansız gibi görünen koşullar altında bütünleşmiş müşteriler kazandığını görmek güzel,” dedi. yazdı.

Devamını oku: Dijital Para Grubunun Çöküşü: VC Devinde Neler Yanlış Gitti?

Bu toparlanma, Şubat ayında New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) ile yapılan anlaşmanın ardından geldi. Anlaşma kapsamında, Gemini yaklaşık 1,1 milyar doları geri ödemeyi kabul etti Müşteri kazanmak için. Müfettiş Adrienne Harris, Gemini’nin ortaklık öncesinde Genesis konusunda kapsamlı bir durum tespiti yapmadaki başarısızlığının programın çöküşüne katkıda bulunduğunu vurguladı.

2021’de başlatılan Gemini’nin Kazanma programı, müşterilerin kriptolarını Genesis Global Capital’e ödünç vermelerine ve yıllık %7’nin üzerinde getiri elde etmelerine olanak tanıdı (APY). Ancak Kasım 2022’de kripto borsası FTX’in çöküşü Genesis’i etkiledi. Bu Olay iflasa yol açtı ve Earn müşterilerine ait varlıkların dondurulması.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Lynn Wang, https://beincrypto.com/gemini-earn-users-asset-recovery/

Diğer Yazılar

1 of 5.254

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir