BeinCryptoKriptohaber

Getirilerin Yeniden Alımı Neden Bu Sefer DeFi Ponzi’sine Neden Olmayacak?

Kripto analisti Miles Deutscher, 2024 merkezi olmayan finans Ponzi anlatılarının, yeniden alım endüstrisinin yükselişine rağmen tekrarlanmayacağını bekliyor. Ancak 2024’teki en büyük düşüş olan EigenLayer airdrop’unun daha önceki verim avcılığı çılgınlığına neden olabileceğini de ekliyor. DeFi Ponzi şemaları.

Yeniden değerlendirme anlatımının yanı sıra Deutscher, yapay zeka, BRC-20 ve gerçek dünya varlığına da yatırım yapıyor tokenleştirmeoyun NFT’leri ve merkezi olmayan altyapı projeleri izlenecek en kazançlı anlatılar olarak öne çıkıyor.

EigenLayer Yeniden Satış Hacminde 2 Milyar Dolar Kazandı

Deutscher, EigenLayer gibi projelerin teşvik ettiğini söyledi kripto stake etme birden fazla blok zincirinde, paraları stake etmek sermaye açısından daha verimli. Kullanıcı aynı anda birden fazla blok zincirini güvence altına alabilir ve hepsinden ödül alabilir. Örneğin, Ethereum’u stake etti likidite platformları Lido gibi, EigenLayer’daki uygulamaların yeniden paylaştırılmasıyla yeniden paylaştırılabilir, bu da Deutscher’in verim istifleme dediği şeye izin verir.

Devamını oku: Kriptoda Likit Staking Nedir?

Ancak EigenLayer gibi projeler, açıklamaya dayalı olarak belirteç bilimi, Ponzi şemalarına benziyor Deutscher, göründüğü kadarıyla dedi. Sürdürülebilirlikleri de tartışmaya açık.

“Yeniden paylaştırmayı sistemin bir sonraki versiyonu olarak görüyorum DeFi Ponzi… Yeniden stake etme anlatımı bana göre 2021 DeFi Ponzi protokollerini çok anımsatıyor. İnsanlar daha fazla risk aldıklarında verim arıyorlarzincirleme fırsatlara açlar ve 2021’in DeFi Ponzi Çılgınlığını gerçekten gören şey de buydu[and] 2022.”

Devamını oku: Getiri Tarımı ve Staking: Hangisi Daha İyi?

defi ponzi yeniden alım
ÖzKatman TVL | Kaynak: DeFi Lama

Eleştirmenler şunu belirtti DeFi yatırımcıları getiri peşinde ödeme almadan önce. Bununla birlikte, yeniden alım platformları piyasaya sürüldüklerinden bu yana 2 milyar dolar biriktirdi.

Popüler uygulamalar arasında EigenLayer’da KelpDAO, ether.fi ve Renzo yer alır. Bu üç proje şu ana kadar tek başına 800 milyon dolar çekti.

DeFi Kripto Suçu Ponzi Etiketine Sebep Oldu

Forbes DeFi staking’i saadet zincirine benzetti Forbes, projenin ancak daha fazla yatırımcının staking tokeninin fiyatını artırmasıyla sürdürülebilir olabileceğini gözlemledi.

“Katılımcıların çoğunluğu aynı zamanda stake yaptığından, stake etme ödülleri token tutarındadır şişirmebu da fiyatın düşmesine neden oluyor. [Therefore] Artan arzı dengelemek için ekosistemin yeni yatırımcılarda önemli bir artış yaşaması gerekiyor. Değerini korumak için yeni yatırımcılara ihtiyaç duyduğu için diğer Ponzi şemalarına benziyor.”

Geçen yıl ABD Emtia Vadeli işlemler Ticaret Komisyonu Opyn, ZeroEx ve Deridex’i yasa dışı işlemler nedeniyle eleştirdi. O dönemde kurum, kripto suçlarını gizlemek için ileri teknolojinin kullanılmasını eleştirmişti. Ajans var Daha katı kurallar çağrısında bulundu DeFi’nin etrafında.

“Yolun bir yerinde DeFi operatörleri, yasa dışı işlemlerin akıllı sözleşmelerle kolaylaştırıldığında yasal hale geldiği fikrine kapıldı.”

ABD Adalet Bakanlığı DeFi projesi Forsage’ın kurucularını suçladı 2023 yılında 340 milyon dolarlık saadet zinciri için. Web3 sosyal medya platformu Friend.tech, eleştirilere de maruz kaldı piramit şemasına benzerliği nedeniyle.

BeInCrypto yorum yapmak için Miles Deutscher ile temasa geçti ancak henüz bir yanıt alamadı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/restaking-defi-yields-ponzi/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir