BeinCryptoKriptohaber

Goldman Sachs Neden 60.000 Dolarlık Düşüşte Bitcoin’de Yükselişe Devam Ediyor?

Goldman Sachs, değeri 60.000 dolara düştükten sonra bile Bitcoin’i desteklemeye devam ediyor. Yatırım devinin dijital varlıklar şefi Mathew McDermott önemli bir değişime dikkat çekti.

Artık daha fazla kurumsal yatırımcı, daha önce perakende yatırımcıların önderlik ettiği kripto pazarına giriyor.

Goldman Sachs Neden Bitcoin’de Yükselişe İnanıyor?

McDermott, Londra’daki Dijital Varlık Zirvesi’nde yatırımın değişen gidişatına ışık tuttu. Son zamanlarda olmasına rağmen Bitcoin fiyatında düşüş Yaklaşık 73.798 $’dan 63.000 $’a kadar kurumsal ilgi arttı. Bu ilgi, Bitcoin borsada işlem gören fonların (ETF’ler) dalgalanan dinamiklerinde açıkça görülmektedir.

Ocak ayı başlarında görüldü Spot Bitcoin ETF’lerinin lansmanıönemli bir değişime işaret ediyor. McDermott bunu yatırımcı duyarlılığında “psikolojik bir değişim” olarak nitelendirdi.

2021’de kripto ticaret masasını açtığından beri, Goldman Sachs önemli bir oyuncuydu dijital varlıklar alanında. Bu, kripto para birimine artan kurumsal ilgiyi yansıtıyor. Piyasaya rağmen oynaklıkMcDermott gözlemledi dikkate değer bir değişiklik müşteri profillerinde ve yatırım hacimlerinde.

“Fiyat hareketi hâlâ öncelikle perakende satışlar tarafından yönlendiriliyor. Ancak artık kurumların devreye girdiğini görmeye başladık” dedi McDermott söz konusu

Başlangıçta bunlar ETF’ler önemli miktarda sermaye çektiToplam net giriş 11,7 milyar dolar oldu. Ancak son veriler, büyük ETF’lerde önemli çıkışlarla birlikte heyecanın azaldığını gösteriyor. Örneğin Salı günü Bitcoin ETF’lerinden yaklaşık 326,2 milyon dolarlık net çıkış yaşandı.

Devamını oku: Bitcoin (BTC) Ticareti için ABD’deki En İyi 7 Kripto Borsası

ABD Spot Bitcoin ETF'lerine Talep
ABD Spot Bitcoin ETF’lerine talep. Kaynak: Bloomberg

Özellikle BlackRock’un spot Bitcoin ETF’si kayıtlı giriş yalnızca 75,2 milyon dolar oldu ve Fidelity’nin ETF’si 39,6 milyon dolar gördü. Diğer ETF’lere çok az giriş oldu veya hiç giriş olmadı; Grayscale’in GBTC’sinde 443,5 milyon dolarlık çıkış yaşandı.

Çıkışın ortasında Bitcoin fiyatı Çarşamba günü kısa süreliğine 60.500 dolar seviyelerine ulaştı. Bu sebep oldu tasfiyeler Son 24 saatte 430 milyon doların üzerinde para toplandı.

Bu ETF’lerin son dönemdeki dalgalı giriş ve önemli çıkışlı davranışları, yatırımcıların temkinli bir duruş sergilediğini gösteriyor. Bu ihtiyatlılık, Federal Rezerv’in faiz oranı stratejilerine ilişkin tartışmalar da dahil olmak üzere daha geniş ekonomik belirsizliklerden kaynaklanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Harsh Notariya, https://beincrypto.com/goldman-sachs-bullish-bitcoin-dip/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir