BeinCryptoKriptohaber

Google’daki Bitcoin Arama Trendleri Ayı Piyasası Seviyelerine Geri Döndü

Kripto piyasaları ve Bitcoin fiyatları iki yılın en yüksek seviyelerine yakın olabilir, ancak perakende ilgisi ve arama katılımı piyasanın en düşük seviyelerine geriledi. Kripto sosyal medyası ve Google Trendler şu anda çok düşük etkileşim oranları gösteriyor.

ETF onay haftasına kıyasla katılım yaklaşık %80 düştü ve yeniden ayı piyasası seviyelerine geri döndü.

Bitcoin Google Aramaları Yavaşlıyor

Google Trends’e göre ‘Bitcoin’ aramaları yeniden düşük döngü seviyelerine geri döndü. Bu, Ocak ayındaki kısa bir yükselişin ardından geldi. Spot ETF’ler devreye alındı Birleşik Devletlerde.

Bitcoin Arşivi yorum yaptı arama trendleri hakkında şunları söylüyor:

“Bu döngünün şekli açısından sonuçlarının ne olduğunu bilmiyorum ama görünen o ki henüz çok erken bir aşamadayız.”

Bitcoin Arama Trendleri.  Kaynak: Google
Bitcoin Arama Trendleri. Kaynak: Google

Bitcoin arama trendi etkinliğini önceki yıllarla karşılaştırdılar. BTC 15.000 doları kırdığı için Ekim ve Kasım 2020 civarında Twitter aktivitesinde bir artış oldu. Ancak şu anda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %85 daha düşük. Ethereum arama trendleri için de durum aynı. ETH stake etme rekor seviyelere ulaşıyor.

“Hala ayı pazarı hayalet kasaba havası veriyor. Aynı müdavimler belki daha sık gönderi paylaşıyor ve etkileşime geçiyor, ancak yine de ekip aynı.”

Arama trendleri şu anda 2021 boğa piyasasında ulaştıkları seviyelerin dörtte biri seviyesinde ancak Bitcoin fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyelerinden sadece %30 uzakta.

Devamını oku: eToro’da Bitcoin (BTC) Nasıl Satın Alınır: Adım Adım Kılavuz

Ayrıca Bitcoin alt dizinine de baktılar.

“İstikrarlı bir şekilde büyüyor, ancak herhangi bir artış yok.”

Üstelik Reddit paylaşımları ve yorumları ayı piyasasının en düşük seviyelerinde, aktivitede veya ilgide herhangi bir artış yok.

Bununla birlikte, Bitcoin korku ve açgözlülük endeksi farklı bir hikaye anlatıyor‘açgözlülük’ değeri 70 oldu. Endeks Aralık 2020’de 94’e kadar yükseldi ancak o zamandan beri hiçbir zaman bu aşırı açgözlülük seviyelerine geri dönmedi.

ATH’ye Kadar FOMO Yok

Gözlemciler, perakende FOMO’nun (fırsatı kaçırma korkusu) genellikle pazarın zirve noktasına ulaştığı ve bunun hâlâ bir yıl uzakta olabileceği konusunda büyük ölçüde hemfikir.

Bu nedenle, 70.000 doların üzerinde fiyat keşfi, bir sonraki perakende FOMO dalgasını tetikleyecek tetikleyici olabilir.

Yatırımcı ve analist Fred Krueger yorum yaptı genel olarak çoğu Amerikalının yatırımla pek ilgilenmediği.

“Sadece kısa sürede çok para kazanabileceklerini düşündüklerinde ilgileniyorlar. ” için aramalarhisse senetleri” vb. aynı modeli gösterir. Yukarı doğru parabolik hareketlerle gerçekten ilgileniyorlar.”

Bu yazının yazıldığı sırada BTC şu an 48.000$ civarında işlem görüyor Son yedi gündeki %12’lik artışın ardından birileri ilgileniyor.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/bitcoin-google-search-bear-levels-price-high/

Diğer Yazılar

1 of 3.260

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir