BeinCryptoKriptohaber

Grayscale Bitcoin Fiyatları Tekrar 40 Bin Dolar Kaybederken Satışa Devam Ediyor

Kripto piyasaları, sektörün en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale’in günlerce Bitcoin boşaltması nedeniyle sarsıldı. Bitcoin 40.000 doların altına düşmeye devam ediyor, ancak Gri tonlamalı çıkışın büyük bir kısmı diğer fon yöneticileri tarafından ele geçirildi, peki yatırımcılar neden paralarını satıyor?

Grayscale, ABD’li düzenleyicilerin 11 Ocak’ta spot BTC borsa yatırım fonlarını onaylamasından bu yana Bitcoin satıyor.

Gri Tonlamalı Bitcoin ETF Hisse Satışı Devam Ediyor

11 Ocak’ta GBTC fonunu spot Bitcoin ETF’ye dönüştürmesine izin verildiğinden beri firma 3,3 milyar dolardan fazla çıkış gördü. Ek olarak, daha fazla satış için hazırlık amacıyla Coinbase’e büyük miktarda Bitcoin yatırıyor.

Gri tonlamalı çıkışın nedeni büyük ölçüde yatırımcıların portföylerini yeniden dengelemesi ve daha iyi getiri elde etmek için daha düşük ücretlerle fonlara girmesinden kaynaklanıyor.

Bitcoin ETF varlıkları hakkında güncellemeler yayınlayan CC15Capital, 24 Ocak’ta şunları söyledi:

“Her sabah GBTC paralarının Coinbase’e gönderildiğine dair paniğe yol açan tweetler gördüğünüz için Bitcoin’inizi panikle satmayı bırakın.”

Şu ana kadar Grayscale tarafından satılan tüm Bitcoin’in diğer (düşük ücretli) ETF’ler tarafından toplandığını da ekledi.

BlackRock ve Fidelity 22 Ocak itibarıyla sırasıyla 39.925 ve 34.127 BTC ile Bitcoin’in en büyük alıcıları oldular. Ancak Grayscale aynı dönemde 82.525 BTC’yi de satın aldı.

Devamını oku: Bitcoin ETF Nedir?

Bununla birlikte, toplam toplam BTC miktarı tarafından satın alındı yeni başlatılan spot ETF’lerCC15Capital’e göre Gri tonlama hariç 25.938 token pozitif bir rakam olmaya devam ediyor.

22 Ocak itibarıyla ETF Bitcoin varlıkları. Kaynak: X/@Capital15C
22 Ocak itibarıyla ETF Bitcoin varlıkları. Kaynak: X/@Capital15C

24 Ocak’ta ETF analisti Eric Balchunas, insanların Grayscale’in satışları ne zaman bırakacağını düşündüğünü ölçmek için bir anket düzenledi:

“GBTC, tedavüldeki hisselerinin %13’ünün kanını aldı. Kitlesel göç durmadan önce bu sayının ne kadar yüksek olacağını düşünüyorsunuz?”

Ankete katılanların neredeyse yarısı %35-%50 seçeneğine oy verdi, bu da hissiyatın düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

GBTC'nin hisselerinin düşmesine ilişkin Twitter anketi.  Kaynak: Eric Balchunas
GBTC’nin hisselerinin düşmesine ilişkin Twitter anketi. Kaynak: Eric Balchunas

Hem kendisinin hem de analist arkadaşı James Seyffart’ın bu oranın %25 civarında olacağını düşündüğünü ekledi.

“Ama bu benim olacağım bir şey değil[t] A Suşi Öğle yemeği bitti, çok fazla bilinmeyen var.”

Web sitesine göre, Grayscale Bitcoin Trust’ta 536.694 BTC bulunuyor tahmini değeri 21,3 milyar dolar. Bu nedenle satışların henüz bitmesi pek mümkün görünmüyor.

Yine de daha düşük bir BTC fiyatı, diğer ETF ihraççıları ve düşüşü satın almayı bekleyen yatırımcılar için iyi bir haber olacak.

Edinme Potansiyeli

ETF Mağaza Başkanı Nate Geraci yorumladı:

“Grayscale gibi bir firmanın stratejik olarak satın alınması, fiyatın makul olduğu varsayıldığında, doğru geleneksel ETF ihraççısı için çok mantıklı.”

Seyffart, daha büyük bir oyuncunun kripto varlık yöneticisini satın alabileceği fikrini destekledi:

“Birinin Grayscale’i satın alması teorik olarak mümkün, hatta muhtemelen yeterince uzun bir zaman diliminde, özellikle de ana şirketini çevreleyen mevcut sorunlar nedeniyle.”

Bu sırada, Bitcoin fiyatları yine 40.000 dolar kaybetti. Onlar Gün için %0,8 düşüş yaşadı Bu yazı yazıldığı sırada 39.710 dolardı.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/grayscale-selling-funds-why-bitcoin-falling/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir