BeinCryptoKriptohaber

Greenpeace’in Yeni Bitcoin Raporu Neden Kusurlu?

Çevresel lobi grubu Greenpeace, lobicilerin geçmiş bağlantılarını ve eski verilerini kullanarak Bitcoin’in enerji üzerindeki etkisini itibarsızlaştıran şüpheli bir rapor yayınladı. Bir kripto çevre uzmanı, bulguların çoğunu çürüttü.

Kuruluşun son raporu, mevcut Bitcoin madenciliği lobicilerinin düşünce kuruluşlarından ve çevre karşıtı savunuculuk gruplarından olduğunu ileri sürüyor.

Greenpeace Siyasi Bağlantı İddialarını Açıkladı

Greenpeace, Bitcoin madencileri Marathon Digital ve Core Scientific’i de üyeleri arasında sayan Dijital Ticaret Odası adlı savunuculuk grubunun, Bitcoin madenciliğini desteklemek için bir Kongre kararı yazdığını ileri sürüyor. Coinbase gibi kuruluşları temsil eden Blockchain Derneği’nin, Bitcoin’in sera gazı emisyonlarının ve elektrik kullanımının raporlanmasını gerektiren bir yasa tasarısına karşı kulis yaptığı bildirildi.

Sonuç olarak Greenpeace bu savunucu grupları siyasi güçle ilişkilendiriyor. Örgüt, Oda’nın CEO’su Perianne Boring’in daha önce Beyaz Saray’da stajyer olarak çalıştığını, örgütün eski Beyaz Saray Özel Kalem Müdürü Mick Mulvaney’nin de örgütün yönetim kurulunda yer aldığını öne sürüyor. Yönetim kurulu üyesi arkadaşımız J. Christopher Giancarlo daha önce Emtia’da çalışıyordu Vadeli işlemler Bitcoin vadeli işlem piyasasını denetleyen Ticaret Komisyonu.

Araştırma, Blockchain Derneği CEO’su Kristin Smith ve Dijital Ticaret Odası’nın siyasi lobi faaliyetlerine büyük miktarda harcama yaptığını iddia ediyor. Smith’in kripto yanlısı Cumhuriyetçi Tom Emmer’in kampanyasına 50.000 dolar katkıda bulunduğu bildirildi. Bu arada, Dijital Oda’nın 3,4 milyon dolarlık gelirinin 230.000 dolarını harcadığı iddia ediliyor. kripto düzenlemesi 2023’te lobicilik.

Devamını oku: Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Elektrik Kullanıyor?

Tarihsel Bitcoin Sera Gazı Emisyonları
Tarihsel Bitcoin Sera Gazı Emisyonları. Kaynak: Cambridge Üniversitesi

Smith’in şeffaf bir siyasi lobicilik platformu olan Open Secrets’taki profili, onun bir müşterisi olan Metlife için 2008’de savunuculuk çalışmalarını gösterirken, Dijital Oda 2023’te 380.000 dolar harcadı. Kuruluşların siyasi kampanyalara doğrudan fon katkıda bulunamayacağını belirtmek önemlidir, ancak seçmenleri bunu yapabilir.

Uzman, Hatalarla Dolu Bir Rapor Diyor

A rapor denetim firması KPMG tarafından Greenpeace’in duruş Bitcoin’in iklim etkisi üzerine. Elektrikli araçlara benzer şekilde Bitcoin’in emisyonları da ortaya çıkıyor alevlenen metan gazı veya atıl üretim tesislerinin yeniden ateşlenmesi. Greenidge Generation Holdings madencilik tesisi New York’ta bunun bir örneği var.

Üstelik Greenpeace raporu, yenilenebilir kullanım iddialarını bilimsel kanıtlarla doğrudan ele almayan rakamlar sunuyor. Alıntı yapıyor Biden yönetiminin Bitcoin madencilerinin enerji kullanımına ilişkin istatistikleri tarafından benzer bulguların reddedilmesi kripto para madenciliği şirketler.

Kripto Çevresel ve Sürdürülebilirlik Hedefleri tahmincisi Daniel Batten, makalenin tutarsızlıklarını tartışıyor. Örneğin, Bitcoin’in kullandığı enerji karışımına ilişkin iddialarda, mevcut tüketim kalıplarını yansıtmayan eski veriler kullanılıyor. Bitcoin’in elektrik şebekesini zorladığıyla ilgili bir başka ifade ise üç yanlışlığı birleştiriyor.

“GreenpeaceUSA raporlarının özelliklerinden biri de bunların çürütülmesinin çok kolay olmasıdır. Büyük bir yanlış bilgi yığınını okumadan ilk paragrafı nadiren geçersiniz… Bitcoin madenciliğinin, elektrik şebekelerini zorlamaktan çok uzak olduğu hakemli araştırmalarda, şebeke operatörlerinin şebekeleri dengelemesine, elektrik kesintilerini önlemesine ve gaz sızıntısı yapan tesislere olan ihtiyacı ortadan kaldırmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir.” söz konusu.

Devamını oku: 2024 Yılının En İyi 7 Kripto Para Madenciliği Donanımı

Raporun zamanlaması da soruları gündeme getiriyor çünkü Bitcoin fiyatı geçen hafta %18 düşerek 74.000 dolardan 60.800 dolara düştükten sonra çevresel nedenlerden dolayı yatırımı caydırmak için zamanında gelmiş olabilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/greenpeace-bitcoin-report-flawed/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir