Crypto BriefingKriptohaber

Gri tonlamalı rapor: Makro görünümün destekleyici kalması durumunda Bitcoin’in fiyatı yükselecek

Bu makaleyi paylaş

Grayscale’e göre, makroekonomik görünüm genel olarak destekleyici kaldığı sürece Bitcoin’in fiyatı ve genel kripto piyasası kapitalizasyonu, yılın geri kalanında “daha yükseklere çıkma” potansiyeline sahip. rapor perşembe günü yayınlandı.

BitcoinFiyatı Nisan ayında %15 düştü ve toplam kripto piyasası değeri de biraz düştü. Ancak Bitcoin ve Ethereum hala daha geniş kripto sektörü endekslerinden daha iyi performans gösterdi.

Rapora göre, Bitcoin’in boğa piyasası döngüsünün “yedinci vuruş aşamasında” olabiliriz; Federal Reserve’ün (Fed) para politikası beklentilerindeki değişim göz önüne alındığında rallinin duraklaması uygun görünüyor.

Analistler, piyasanın bu konuda daha az güvende olduğunu öne sürdü Fed’in faiz indirimi ihtimali Bu yıl inatçı enflasyon ve güçlü ABD büyümesiyle birlikte. Bu durum ABD dolarını destekledi ve Bitcoin fiyatlarını baskı altına aldı.

Ancak Grayscale’in raporuna göre ABD ekonomisi yumuşak bir inişe hazırlanıyor. Analistler, Fed yetkililerinin gelecekteki faiz indirimleri ve mali disiplini artırması beklenmeyen Kasım seçimleri hakkında ipuçları verdiğine işaret ediyor.

Analistler, “Makro görünüm hala destekleyici görünüyor: ABD ekonomisi yumuşak iniş yolunda ilerliyor, Fed yetkilileri faiz indirimlerinin eninde sonunda uygun olacağının sinyallerini veriyor ve Kasım seçimlerinin daha fazla mali disiplinle sonuçlanması pek mümkün görünmüyor” dedi.

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin’in MVRV oranı gibi değerleme ölçümleri şu anda önceki döngülerin zirvelerinin altında, bu da büyüme için yer olduğunu gösteriyor.

Analistler, “Makro görünüm buradan itibaren genel olarak değişmediği sürece Grayscale Research, Bitcoin’in fiyatının ve toplam kripto piyasası değerinin yılın geri kalanında yeniden yükselebileceğine inanıyor” dedi.

Fed’in en şahin üyelerinden biri olan Neel Kashkari Salı günü yaptığı açıklamada, faiz oranlarını mevcut seviyelerde beklenenden daha uzun bir süre tutmanın, onları daha da artırmaktan çok daha olası bir senaryo olduğunu söyledi. Ancak Fed’in işsizlikte artış gözlemlemesi halinde faiz oranlarını düşürebileceğini de sözlerine ekledi.

Kashkari, daha önce 2024’te faiz oranlarının iki kez düşürülmesi için yer olabileceğini beklediğini söyledi. Ancak şimdi bu beklentiyi ayarlamayı, potansiyel olarak kesinti sayısını bire düşürmeyi, hatta hiç yapmamayı düşünüyor.

Kashkari, “Enflasyondaki düşüş sürecinin yolunda gittiğini gösteren çok sayıda pozitif enflasyon okuması görmem gerekiyor” dedi. belirtilmiş.

Grayscale’in raporu aynı zamanda Standard Chartered’ın şu öngörüsüne atıfta bulunarak ikinci bir Trump yönetiminin ABD Doları ve Bitcoin üzerindeki potansiyel etkilerine de değiniyor: Bitcoin, Trump’ın seçim zaferinden kazanç sağlayabilir.

Zorlu makro ortama rağmen kripto para piyasalarında olumlu gelişmeler yaşandı. Bitcoin yarılanması. Yarılanma, ağın yeni ihraç oranını önemli ölçüde düşürdü ve Bitcoin’in enflasyon oranını altının arz enflasyonunun altına getirdi.

Ayrıca Ethereum ağındaki artan aktivite ve ABD’deki stablecoin mevzuatındaki ilerleme de dikkate değer olaylardı.

Analistler şunları paylaştı: “Senatörler Lummis ve Gillibrand, stabilcoin mevzuatı için bir çerçevenin ana hatlarını çizen iki partili bir yasa tasarısı önerdiler. Teklif, stabilcoin ihraççılarının bire bir rezerv tutma zorunluluğunu, başarısızlık durumunda FDIC’nin katılımı gibi tüketici korumalarını ve algoritmik stabilcoinlerin tamamen yasaklanmasını içeriyordu.”

Stablecoin piyasa kapitalizasyonu artıyor ABD Doları pazar payı kazanıyor Bağ. Analistler, stabilcoinlere ilişkin düzenleyici netliğin sektör için olumlu bir gelişme olabileceğini öne sürüyor.

“Bizim görüşümüze göre, halka açık blockchainlerdeki stabilcoinlerin durumuna ilişkin ABD düzenleyici netliği, ödemelerin kullanım durumları için ileriye doğru atılmış önemli bir adım olacaktır. Mevzuattaki ilerlemeye ek olarak, ödeme işleme şirketi Stripe, müşterilerinin Ethereum, Solana ve Polygon üzerinden USDC stablecoin ödemeleri göndermesine izin vereceğini duyurdu; bu da bu ağların gelişimi için bir başka olumlu işaret,” diye ekledi.

Bu makaleyi paylaş

kaynak: Vivian Nguyen, https://cryptobriefing.com/bitcoin-market-trends-analysis/

Diğer Yazılar

1 of 4.674

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir