BeinCryptoKriptohaber

Güney Afrika’daki Kripto Neden Yükselişe Hazır?

Güney Afrika Finansal Sektör Davranış Otoritesi (FSCA) Bölüm uygulama başkanı Gerhard van Deventer, kripto hizmet sağlayıcılarının yakında Finansal Hizmet Sağlayıcı (FSP) lisansları almaya başlayacağını doğruladı. Lisansların kullanıcıları koruyacağını söyledi dolandırıcılık Güney Afrika’da Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları kullanan kullanıcıların sayısı nüfusun neredeyse %10’una ulaştığından.

Van Deventer, son Güney Afrika kripto podcast’i Moneyweb Crypto’da FSCA’nın kripto lisanslarını onaylama konusundaki ilerlemesini açıkladı.

FSCA Yakında Kripto FSP Lisanslarına Karar Verecek

Başarısı Lisanslama Yürütme Komitesinin Şubat ve Mart toplantılarının sonucuna bağlı olan çeşitli başvurular bulunmaktadır. Bekçi köpeği başvurmak için kripto varlık sağlayıcıları arandı 1 Haziran – 30 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında lisans almak için. 30 Kasım 2023 itibarıyla 128 kişiden başvuru almıştı. kripto şirketleri bunlar zaten çalışıyordu.

onun içinde lisansların değerlendirilmesiFSCA, “piyasa hizmetlerinin kritikliğini” ve kripto şirketlerinin ödeme kanalları sunup sunmadığını değerlendiriyor. Ajans ayrıca müşteri katılımı, veri koruma, siber riskler, şikayetlerin ele alınması ve karşı taraf riskine ilişkin politikaları da değerlendirir.

güney afrika kripto bitcoin lisansı
Sunulan Kripto Hizmetlerinin Dağılımı | Kaynak: Geniş Bandım

Güney Afrika Ödemeler Birliği ve Merkez Bankası Finansal Hizmetler Departmanı ile de durum tespiti kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Ekim 2022’de FSCA Kripto para birimlerini finansal ürün olarak ilan etti.

Güney Afrika Kripto Lisansı Bitcoin Artışını Takip Ediyor

Yeni rejim çok ihtiyaç duyulan korumayı sağlıyor Güney Afrika nüfusunun kripto para sahibi yüzdesi %10’a yani 6 milyona yaklaşırken, FSCA’nın son verilerine göre. Çoğu, işlemler için kripto kullanıyor ve spekülatif yatırımlar.

“Kripto varlık piyasası genel olarak önemli ölçüde büyüdü ve yakın zamanda herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Blockchain teknolojisinin ve kripto varlıklarının çok sayıda sektörü dönüştürme potansiyeli, sektörün düzenleyici ve diğer zorluklarına rağmen hala mevcut.”

Devamını oku: Afrika’da Kripto Para Düzenlemesi: Şu ana Kadar Bildiklerimiz

Paycorp’a göre para çekme sayısı kripto ATM’leri son zamanlarda arttı. Güney Afrika’daki kripto kullanıcıları, Bitcoin, Ethereum, USDC ve Tether’i nakde çevirmek için Paycorp’un CryptoExpress uygulamasını kullanıyor. Paycorp, işlem süresince döviz kurunu sabitler.

Devamını oku: Kripto Ödemeleri Nasıl Kabul Edilir: Kısa Bir Kılavuz

Güney Afrika’nın Western Cape eyaletindeki bir mahkeme, Ayna Uluslararası Ticaret (MTI) operasyonu Ponzi şeması geçen Nisan. Karar bir gün sonra geldi ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu emri verdi MTI kurucusu Johann Steynberg Dolandırılan yatırımcılara 1,7 milyar dolar ödeme ve 1,73 milyon dolarlık ek para cezası.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/crypto-south-africa-fsp-license/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir