BeinCryptoKriptohaber

Güney Kore FSC Neden Yeni Kripto Yöneticilerini Taramak İstiyor?

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), sektördeki şeffaflığı artırmak için kripto para birimi firmaları içindeki yönetici hareketlerini daha yakından izlemeyi planlıyor.

Düzenleyici kurum, şu anda kadro değişiklikleri hakkında kapsamlı raporlamayı zorunlu kılan bir kuralı revize etmeyi amaçlayan önerilen değişiklikle ilgili olarak kamuoyunun katılımı için bir çağrı yayınladı. kripto şirketleri.

Güney Kore’de Kripto Borsaları İnceleniyor

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada, Güney Koreli FSC, ülke içinde faaliyet gösteren kripto borsalarının, yeni gelen çalışanlara operasyonel görevler vermeden önce yönetim veya liderlik yapısındaki herhangi bir değişikliği bildirmesi gerektiğine dair yeni düzenlemeler önerdi:

“Sanal varlık hizmet sağlayıcısının temsilcisinde veya yöneticisinde değişiklik olması halinde, sağlayıcı ancak değişiklik raporunun kabul edilmesinden sonra görevlerin yerine getirilmesine yönelik tedbirleri almakla yükümlüdür.”

Ayrıca düzenleyicinin istediği raporlanacak kripto borsaları yöneticiler organizasyon içinde standartlara uygun performans göstermediğinde.

“Sanal varlıklarla ilgili yasaların ihlali veya idari görevlerin yetersiz yerine getirilmesi gibi finansal işlem düzenini önemli ölçüde bozan durumlarda raporlamanın ihtiyari iptali için gerekçelerin oluşturulması.”

Devamını oku: Ocak 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

Ancak Statista’nın son verilerine göre Güney Kore’nin kripto endüstrisindeki yıllık geliri katlanarak artacak gibi görünmüyor. Statista, Güney Kore’nin 2028 yılına kadar yıllık gelirinin 2,2 milyar dolara ulaşacağını öngörüyor.

Güney Kore'nin kripto para piyasasındaki gelir.  Kaynak: Statista
Güney Kore’nin kripto para piyasasındaki gelir. Kaynak: Statista

Bu arada, Amerika Birleşik Devletleri kripto endüstrisinin 2028 yılına kadar yıllık gelirinin 32,9 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Ancak nüfusu Güney Kore’nin kabaca altı katıdır.

Güney Koreli FSC aktif önlemler alıyor Kripto endüstrisinde güçlü uyumluluk sağlamak.

Güney Kore Kripto Borsalarını Düzenleme Çabaları

Son zamanlarda, Finansal Hizmetler Komisyonunun Finansal İstihbarat Birimi (FIU), kripto karıştırıcılara karşı sıkı önlemler alıyor. Geçtiğimiz günlerde bir Mali İstihbarat Birimi yetkilisi şunları söyledi:

“Karıştırıcılar uluslararası düzeyde paylaşılan bir konudur, bu nedenle ülkeler arasında işbirliği gereklidir.”

BeInCrypto yakın zamanda bunun yokluğunu vurguladı Güney Kore’deki kripto karıştırıcılara ilişkin düzenlemeler. Bu, bunların yasa dışı faaliyetlerde sıklıkla kullanıldığına dair açık kanıtlara rağmen geçerlidir.

Devamını oku: 2024’te İzlenecek En İyi 12 Kripto Şirketi

Bu arada, Ağustos 2023’te Kore Bankalar Federasyonu, gerçek isim hesaplarına sahip Güney Kore kripto borsalarının minimum rezerv fonuna sahip olmasını önerdi.

Yeni zorunlu karşılık, öngörülemeyen durumlarda kullanıcıları korumayı amaçlamaktadır. Bu öncelikle bilgisayar korsanlığı veya sistem arızaları gibi olayları ifade eder.

Kripto borsalarının artık rezerv tutması gerekiyor 3 milyar ila 20 milyar won (yaklaşık 2,2-15 milyon dolar) arasında değişiyor.

Bu yönergelerin bir parçası olarak borsalar, günlük ortalama mevduatlarının %30’unu veya en az 2 milyon dolarlık rezervi (hangisi daha büyükse) tutmak zorundadır. Örneğin, Upbit gibi daha büyük işletmeler Günlük depozito gereksinimlerinin %30’unu karşılamalıdırlar.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/south-korea-fsc-crypto-exchanges-scrutiny-executives/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir