BeinCryptoKriptohaber

Hareketsiz Bitcoin Cüzdanı 535 Milyon Doların Üzerinde BTC Taşıdı

Bir Bitcoin cüzdan Yıllardır uyuşmuş olan bu durum, neredeyse altı yıllık bir gecikmenin ardından yeniden ortaya çıktı ve yaklaşık 535,64 milyon dolar değerindeki 8.000 BTC’yi hareket ettirdi.

Geçmişi 2018’in ortalarına kadar uzanan cüzdan, BTC çöktüğünde varlıkları Binance mevduatı da dahil olmak üzere birden fazla adrese aktardı.

2018’den İtibaren Hareketsiz Bitcoin Cüzdanı 535 Milyon Doları Taşındı

11 Haziran’da ABD seansının erken saatlerinde hareketsiz bir cüzdan etkilenmiş 5,5 yıllık hareketsizliğin ardından ilk işlemini gerçekleştirdi. Cüzdan adresi Coinbase soğuk deposundan 8.000 BTC aktardı. Akrham verileri gösteriyor. Taşınan varlıkların değeri, haberin yayınlandığı tarih itibarıyla 535,64 milyon dolardı.

Uyuyan Bitcoin cüzdanlarıUzun süre hareket göstermeyen adresler, özellikle büyük transferlerde aniden aktif hale geldiğinde ortalığı karıştırabiliyor. Analistler genellikle bu hareketleri düşüş yönlü göstergeler olarak görüyor ve büyük yatırımcıların ya da balinalar, varlıklarını nakde çeviriyorlar.

Daha ilgi çekici bir şekilde, hareketsiz durumdaki cüzdan, şu anda yaklaşık %5 düşüşle devam eden BTC fiyat çöküşünün ortasında aktif hale geldi. Bu piyasa çalkantısına yol açtı tasfiyeler Kripto piyasasında toplam 255 milyon doların üzerinde bir değere sahip olup, 235 milyon doları uzun pozisyonlardır.

BTC hareketsiz cüzdanı
Hareketsiz Cüzdan Yeniden Ortaya Çıkıyor. Kaynak: Arkham

Devamını oku: 2024’te En Çok Bitcoin Sahibi Kim?

CryptoQuant verileri, 10 Haziran’da Bitcoin’in ortalama uyku halinin 9,3098 olduğunu ortaya koyuyor. Bu ölçüm, taşınan koinlerin ortalama yok edilen gün sayısını gösterir; uzun vadeli sahipleri koinlerini taşıdığında veya sattığında artar, bu da potansiyel bir fiyat düşüşüne işaret edebilir.

21 Mayıs’ta, 2013’ten beri aktif olmayan bir Bitcoin cüzdanı yeniden etkinleştirildi. 7,6 milyon dolarlık BTC transferi yaklaşık 11 yıllık hareketsizliğin ardından. Grafikte de görüldüğü gibi bu işlem, Bitcoin fiyatının 70.000 dolardan 67.000 dolara düştüğü sonraki düşüşle aynı zamana denk geldi. Ellerindeki varlıkları borsalara taşıyan büyük yatırımcıların genellikle ayıların lehine fiyat dalgalanmalarına neden olduğu açıktır.

Devamını oku: Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bitcoin ortalama uyku hali
Bitcoin Ortalama Uyuşukluğu. Kaynak: CryptoQuant

Ancak Bitfinex’teki Bitcoin Elçisi Javier Bastardo’nun da aralarında bulunduğu bazı uzmanlar bu varsayıma karşı çıkıyor. Yakın zamanda hareketsiz Bitcoin balinalarının faaliyetlerinin piyasayı önemli ölçüde etkilemeyeceğini ifade etti.

“Bunun BTC fiyatını etkileyecek veya etkileyecek önemli bir hareket olduğunu düşünmüyorum. Ancak kullanıcıların, BTC pozisyonlarını yıllarca tutmaya hazır önemli sayıda uzun vadeli yatırımcının bulunduğunu anlaması önemlidir,” dedi Bastardo BeInCrypto’ya.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, son 24 saatte neredeyse %5 düşüşle 66.449 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Lockridge, https://beincrypto.com/dormant-bitcoin-wallet-moves-535-million-worth-btc/

Diğer Yazılar

1 of 5.255

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir