BeinCryptoKriptohaber

Haziran 2024’te İzlenecek 5 Yapay Zeka (AI) Altcoini

Yapay zeka (AI) dünyası hızla gelişiyor ve blockchain teknolojisinin entegrasyonu, AI belirteçleri olarak bilinen yeni bir inovasyon dalgasını körüklüyor.

Bu tokenlar, yapay zekanın geliştirilme, erişilme ve kullanılma biçiminde devrim yaratmayı amaçlayan çeşitli projelere güç veriyor.

AI Tokenlarını Keşfetmek: Bittensor, Grafik ve Daha Fazlası için Teknik Görünüm

Bu analiz, Bittensor (TAO), The Graph (GRT), SingularityNET (AGIX), Ocean Protokolü (Ocean) ve Fetch.ai (FET) gibi önde gelen oyunculardan bazılarını keşfederek AI tokenlerinin heyecan verici dünyasına dalıyor.

Bu projelerin mevcut heyecanının potansiyel satın alma fırsatlarına dönüşüp dönüşmediğini görmek için Ichimoku Bulut göstergesini kullanarak teknik görünümlerini analiz edeceğiz.

Isıtıcı (TAO)

Bittensor, merkezi olmayan bir ağ oluşturmayı hedefliyor makine öğrenme. Kullanıcıların makine öğrenimi modelleri oluşturabileceği, eğitebileceği, paylaşabileceği ve ticaretini yapabileceği, işbirliğine dayalı bir yapay zeka ortamını teşvik eden eşler arası bir ağdır.

Bittensor, çeşitli modelleri küresel olarak birbirine bağlayarak küresel bir beyin gibi kolektif bir zeka oluşturmayı amaçlıyor. Substrate çerçevesi üzerine kurulu blockchain teknolojisini kullanan Bittensor, güvenli, şeffaf ve sansüre dayanıklı bir platform sağlar.

Teknik Görünüm

TAO keskin bir düzeltme yaşadı, hala devam eden. 410 doların altına düşüş, düşüş sinyalidir çünkü 410 dolar çizgisi düz bir Ichimoku taban çizgisi platosunu temsil eder.

Devamını oku: 2024’ün En İyi 9 Yapay Zeka (AI) Kripto Para Birimi

TAO/USDT (1G).  Kaynak: TradingView
Bittensor Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

Bu, fiyatın düşüş eğilimini 335 dolara devam etmesine yol açabilir. TAO’yu bu fiyat seviyelerinde satın almak ilginç. 410 doların üzerinde bir kırılma, TAO’nun 480 ila 550 dolar arasında bulunan Ichimoku bulutuna ulaşmasına neden olabilir.

Grafik (GRT)

Graph, bir aracı görevi görerek blockchain verilerini erişilebilir hale getirerek yapay zeka geliştiricilerinin blockchainlerdeki ilgili verileri kolayca aramasına, bulmasına ve almasına olanak tanır. Bu veriler, finansal analiz, tedarik zinciri yönetimi ve yaratıcı uygulamalar gibi çeşitli alanlarda yapay zeka modellerinin eğitimi için gereklidir.

Teknik Görünüm

GRT yerel en yüksek seviyesi olan 0,49 dolardan %40 düştü. Fiyat şu anda takip edilmesi gereken önemli bir bölge olan 0,26 ila 0,34 dolar arasında değişen günlük Ichimoku bulutunda işlem görüyor.

0,34 doların üzerine çıkmak, fiyatın değer kazanmasına ve GRT için önemli bir fiyat çizgisi olduğu kanıtlanmış olan 0,36 dolarlık önemli direnç bölgesine ulaşmasına yol açabilir.

Devamını oku: Grafik (GRT) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

GRT/USDT (1G).  Kaynak: TradingView
Grafik Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

GRT’yi bu seviyelerden veya daha düşük seviyelerden satın almak avantajlı olabilir. Ichimoku bulutunun altındaki bir kırılma, devam eden bir düzeltmeyi teşvik edebilir. Bulutu izlemek, GRT’nin nereden satın alınacağını belirlemek için iyi bir strateji olabilir.

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET, blockchain tabanlı bir yapay zeka pazarıdır. Geliştiricilerin AI hizmetleri oluşturmasına ve paylaşmasına, AGIX tokenleri kazanarak uzmanlıklarından para kazanmasına ve kullanıcıların belirli AI çözümlerini bulup kullanmasına olanak tanır.

Teknik Görünüm

AGIX şu anda günlük Ichimoku bulutunun alt sınırında işlem görüyor ve bu da potansiyel fiyat kararsızlığına işaret ediyor. Fiyatın Ichimoku bulutunun altına düşmesi, düşüş eğilimi sinyali verebilir ve fiyatı 0,84 dolara düşürebilir. Fiyat 0,84 dolarlık destek seviyesinin altına düşerse 0,65 dolara düşebilir.

AGIX/USDT (1G).  Kaynak: TradingView
SingularityNET Analizi. Kaynak: Ticaret Görünümü

AGIX’i 0,84 ile 0,65 dolar arasında satın almak iyi bir yatırım giriş noktası olabilir. Tersine, eğer fiyat bulutun üzerine çıkarsa, bu durum trendin tersine döndüğünü ve fiyatın bulutun üst sınırını işaret eden 1 dolarlık direnç seviyesine yükseldiğini gösterebilir.

Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, AGIX’i yerel en yüksek seviyesi olan 1,46 dolara çıkaracak bir boğa koşusunun sinyalini verebilir.

Okyanus Protokolü (OCEAN)

Ocean Protokolü, veri paylaşımı ve para kazanma için güvenli ve açık bir pazar oluşturur. Veri sahiplerinin, verilerine erişim haklarını temsil eden belirteçler (DAT’ler) oluşturmasına olanak tanıyarak, blockchain teknolojisini kullanarak işlemleri kolaylaştırır. Bu, kontrollü paylaşıma ve fiyatlandırmaya olanak sağlarken gizliliği ve güvenliği artırma.

Teknik Görünüm

Ocean’ın fiyatı son Bitcoin düzeltmesi sırasında darbe aldı. Bitcoin 73.000 dolardan 56.000 dolara düştüğünde Ocean 1,60 dolardan 0,62 dolara düştü, bu da %62’lik önemli bir düşüşü temsil ediyor. Şu anda Ocean, günlük Ichimoku Bulutu’nun en altında, 0,88 dolardan işlem görüyor.

OKYANUS/USDT (1G).  Kaynak: TradingView
OKYANUS/USDT (1G). Kaynak: Ticaret Görünümü

Ichimoku Bulutu’nun altında bir kırılma, önemli bir satış baskısını tetikleyebilir ve fiyatı 0,80 dolarlık temel destek seviyesine kadar çekebilir. Bu seviye kırılırsa Ocean önceki düşük seviyesi olan 0,62 dolara daha da düşebilir.

Ancak Bitcoin’in son zamanlardaki performansı göz önüne alındığında Ocean’ı bu seviyelerden satın almak uzun vadeli yatırımcılar için cazip bir seçenek olabilir.

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai, otonom bir temsilci ekonomisi oluşturmak için yapay zeka ve blok zincirini birleştiriyor. Yazılım aracılarının merkezi olmayan bir ağ üzerinde etkileşime giren bireyleri, kuruluşları ve cihazları temsil ettiği bir gelecek öngörüyor.

Fetch.ai, geliştiricilere belirli yeteneklere sahip aracılar oluşturmaları için araçlar sağlayarak ekosistemi içinde güvenli ve şeffaf etkileşimler sağlar. Yerel token FET, aracı iletişimi ve veri erişimi de dahil olmak üzere ağ içindeki işlemler için kullanılır.

Teknik Görünüm

Fetch.ai’nin (FET) fiyatı şu anda önemli bir destek seviyesini test ediyor ve günlük grafikte Ichimoku Bulutu’nun altına düşmeye çalışıyor. Bu düşüş eğilimi devam ederse ve FET bulutun alt sınırını tekrar ziyaret edemezse, 1,8 dolara daha fazla fiyat düşüşü mümkün.

Bu 1,8 dolar seviyesi önemli bir destek görevi görüyor ve bunun altındaki bir kırılma, 1,5 dolara daha dik bir düşüşü tetikleyebilir.

FET/USDT (1G). Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak uzun vadeli yatırımcılar için 1,5 ile 2 dolar arasındaki bu fiyat aralığı iyi bir satın alma fırsatı sunabilir. Rağmen oynaklık FET’in doğası gereği, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 doları kırmayı başarırsa potansiyel bir yükseliş söz konusu olabilir ve bu da FET fiyatında hızlı bir toparlanmaya yol açabilir.

Sonuç: Uzun Vadeli Potansiyel ve Bitcoin Faktörü

AI token pazarı, Yatırımcılar için büyüleyici fırsat uzun vadeli bir bakış açısıyla. Bu projeler, çeşitli endüstrileri yeniden şekillendirebilecek bir teknolojik devrimin ön saflarında yer alıyor. Kısa vadeli dalgalanmalar beklenmekle birlikte, başarılı yapay zeka projeleri yatırımcılara önemli getiriler sağlama potansiyeline sahiptir. uzun vadeli vizyonlarına inanıyorum.

İşte burada Bitcoin devreye giriyor. Kripto para piyasası sıklıkla domino etkisi sergiliyor; Bitcoin’in fiyat hareketleri, AI tokenleri de dahil olmak üzere altcoinlerin fiyatlarını etkiliyor.

Devamını oku: Haziran 2024 İçin En Büyük 4 Kripto Tahmini

Bitcoin fiyatında potansiyel bir artışÖzellikle boğa piyasası sırasında sıklıkla tartışılan 100.000 dolar ve ötesine doğru ilerleme, AI token alanında önemli kazanımları katalize edebilir.

Sorumluluk reddi beyanı

doğrultusunda Güven Projesi Bu fiyat analizi makalesi yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal veya yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. BeInCrypto doğru ve tarafsız raporlamayı taahhüt eder ancak piyasa koşulları önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir finansal karar vermeden önce daima kendi araştırmanızı yapın ve bir profesyonele danışın. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Adam Mourad, https://beincrypto.com/artificial-intelligence-ai-tokens-watch-june/

Diğer Yazılar

1 of 5.253

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir