BeinCryptoKriptohaber

Hong Kong Düzenleyicileri Yeni OTC Kripto Yasası Önerdi

Hong Kong düzenleyicileri, katı lisans gereklilikleri ve sıkı test prosedürlerine tabi olan kripto ticareti faaliyetlerinin kapsamını genişletmeyi planlıyor.

Önerilen mevzuat, tezgah üstü (OTC) ticaret platformlarında müşterilere sunulan varlık çeşitliliğini kısıtlamayı ve böylece kripto endüstrisindeki düzenleyici gözetimi artırmayı amaçlıyor.

Hong Kong Düzenleyicileri OTC Kripto Ticaret Platformlarını Yakalamayı Planlıyor

Hong Kong Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu tarafından yakın zamanda başlatılan bir kamu istişaresinde halk, aynı fikirde olup olmadıklarını sordu Kripto düzenlemelerinin OTC kripto ticaretini kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiği varlıklar.

OTC ticareti daha geniş bir varlık yelpazesi sunar ancak aynı zamanda daha büyük riskler de içerir. Ancak teklif edilen yasanın yürürlüğe girmesi halinde, aynı düzenleyici gereksinimler geleneksel kripto borsaları gibi.

Devamını oku: Kripto OTC: OTC Kripto Para Ticareti Nasıl Çalışır?

Sonuç olarak, bu, müşterilere daha az ürünün satışına izin verilmesine neden olacaktır.

“Önerilen rejime göre, Hong Kong’da herhangi bir VA5’in spot ticaret hizmetlerini sağlayan bir iş yürüten herhangi bir kişinin, uygunluk ve uygunluk şartına bağlı olarak Gümrük ve Tüketim Komiseri (“CCE”) tarafından lisans alması gerekmektedir. CCE tarafından ilgili kabul edilen test ve diğer faktörler.

Kamuoyunda bu tartışmayı başlatmanın ardındaki temel motivasyon, kara para aklamayı önleme tedbirlerine ilişkin endişedir. OTC ticareti, şu anda normal kripto borsalarına uygulanan katı gerekliliklere tabi değildir.

Hong Kong Menkul Kıymetler Düzenleyicisi Yakın Zamandaki Baskısı

Mondo Visione’dan elde edilen veriler, OTC masalarının kurumsal merkezi kripto borsalarına kıyasla oldukça yüksek ortalama günlük işlem hacmine sahip olduğunu ortaya koyuyor.

2023 yılında OTC masalarında günlük ortalama 1,44 milyar dolarlık işlem hacmi kaydedildi. Fakat, kurumsal CEX’lerin ortalaması yaklaşık 74,5 milyon dolar.

Ortalama Günlük İşlem Hacimleri, 2023 – Kurumsal CEX'ler ve OTC Masaları.  Kaynak: Mondo Visione
Ortalama Günlük İşlem Hacimleri, 2023 – Kurumsal CEX’ler ve OTC Masaları. Kaynak: Mondo Visione

Ancak kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetleri kolaylaştırma riski yüksektir.

Bu arada, bu Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli işlemler Komisyon (SFC) baskı altına aldı faaliyet gösteren kripto borsaları Bölge içinde lisanssız

Son tarih bu ayın sonu olan 29 Şubat olarak belirlendi. Bu, kripto borsalarının yeterli bir lisans olmadan çalışmaya devam edebileceği son durum.

Devamını oku: Ocak 2024’te Dikkate Alınacak En İyi 11 Altcoin Cüzdanı

Ayrıca düzenleyici, yatırımcıların önemini vurguladı. kendi durum tespiti çalışmalarını yürütmek. Yatırımcıların kullandıkları kripto ticaret platformlarının uygun lisansa sahip olduğunu doğrulamaları gerektiğini vurguladı.

“Yatırımcılar, bir VATP’nin ‘Lisanslı sanal varlık ticaret platformları listesi’nde mi yoksa ‘Sanal varlık ticaret platformu başvuru sahipleri listesi’nde mi olduğunu kontrol etmelidir.”

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/hong-kong-regulators-crypto-otc-law-proposed/

Diğer Yazılar

1 of 3.258

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir