BeinCryptoKriptohaber

Hong Kong, Lisans Alınacak Kripto Borsalarının Listesini Açıkladı

1 Haziran’da Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli işlemler Komisyon (SFC), lisansları onaylanmaya yaklaşan kripto para birimi değişim platformlarının bir listesini açıkladı.

SFC web sitesine göre aralarında Matrixport HK, Accumulus, Crypto.com ve Bullish’in de bulunduğu 11 başvuru sahibi “lisanslı kabul ediliyor.” Listedeki diğer platformlar ise HKbitEX, PantherTrade, DFX Labs, Bixincom, xWhale, YAX ve WhaleFin’dir.

Hong Kong’un Sıkı Gerekliliği En İyi Borsaları Caydırıyor

Onaylanması halinde bu firmalar, Hong Kong’daki lisanslı borsalar 13’e kadar. Şu anda yalnızca OSL Exchange ve HashKey, yeni düzenlemelerin Haziran 2023’te yürürlüğe girmesinden önce verilen lisanslara sahiptir.

Ancak SFC açıklığa kavuşturuldu Bu “lisanslı olduğu düşünülen” borsaların henüz resmi olarak lisanslanmadığı belirtiliyor. Ayrıca yatırımcılara bu platformlarda işlem yaparken lisans alamayabilecekleri ve Hong Kong’daki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalabilecekleri için dikkatli olmaları tavsiyesinde bulunuldu.

Geçtiğimiz yıl boyunca Hong Kong şunları hedefledi: dijital varlık merkezi haline gelmek. Fakat, onun katı kurallarıYatırımcıları korumak ve kara para aklamayı ve terörizmin finansmanını önlemek için tasarlanmış olmasına rağmen, birçok borsa için önemli engeller oluşturmuştur. Raporlar, SFC’nin değişim lisansı başvuru sahiplerine, ürünlerini Çin ana karasındaki kullanıcılara sunmamalarını sağlamaları talimatını verdiğini gösteriyor. Çin kriptoyu yasakladı.

Bu katı gereksinimler OKX, Gate.io gibi büyük borsaların oluşmasına yol açtı. KuCoinBinance ve HTX (eski adıyla Huobi) sanal varlık alım satım platformuna (VATP) yönelik başvurularını geri çekme Hong Kong’da lisans.

Devamını oku: 2024’ün Yeni Başlayanlar İçin En İyi 11 Kripto Borsası ve Uygulaması

Hong Kong'un Listesi "Lisanslı sayılır" Değişimler.
Hong Kong’un “Lisanslı Olduğu Kabul Edilen” Borsalar Listesi. Kaynak: Hong Kong SFC

Özellikle, bu platformların geri çekilmesi, SFC’nin başvuru süreci yönetiminin incelemeye alınmasına neden oldu. Hong Kong yasa koyucusu David Chiu, bu erken aşamada uygulanan birçok kısıtlama göz önüne alındığında şehrin gerçekten bir finansal yenilik merkezi haline gelip gelemeyeceğini sorguladı.

“Sektörün içinden pek çok kişi, yeni lisans sisteminin ‘yemek kamyonu olayı’nın bir kopyasına dönüşeceğinden, hatta hükümetin sanal bankaları teşvik etmesinin bir örneği haline geleceğinden, hiçbir şey yapmadan endişeleniyor. Yetkililerin aynı hataları tekrarlayacağından ve operatörlere lisans verilse bile bir kar modeli geliştirmelerinin zor olacağından endişe ediyorlar.” dedi Chiu. söz konusu.

Devamını oku: Kripto Düzenlemesi: Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Ayrıca Chiu, yeni lisanslama sisteminin piyasa güvenini sarstığını iddia etti. Pek çok onay koşulunun Web3 için fazla katı olan geleneksel finanstan ödünç alındığına dikkat çekti. Sektörün bu zorluklara vereceği tepki, bölgedeki kripto para borsalarının geleceğini şekillendirmede çok önemli olacak.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Oluwapelumi Adejumo, https://beincrypto.com/hong-kong-licensed-exchanges/

Diğer Yazılar

1 of 5.254

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir