BeinCryptoKriptohaber

Hong Kong SFC Kripto Sigorta Kuralını Neden Değiştirdi?

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli işlemler Komisyonun (SFC) kripto düzenlemelerinden birinde önemli bir değişiklik yaptığı bildirildi. SFC, bölgedeki yalnızca iki kripto borsasına onay vererek düzenleyici izinler için katı kriterler uyguladı.

Onaylı borsalardan biri olan OSL, SFC’nin dijital varlıklara ilişkin zorunlu sigorta kapsamını %50’ye düşürdüğünü bildirdi.

Hong Kong SFC, Kripto Sigorta Kapsamına İlişkin Kuralları Gevşetiyor

Yakın zamanda yapılan bir açıklamada OSL, varlıklar için yüksek bir sigorta oranını sürdürme taahhüdünü, sigorta oranlarındaki son düşüşe rağmen duyurdu. Gereksinimler regülatör tarafından.

“OSL, denetim altındaki varlıkların en az %95’ini koruma taahhüdünde kararlıdır; bu karar, sanal varlık hizmet sağlayıcılarının (VASP’ler) sigorta kapsamını gözetim altındaki varlıkların %50’sine düşürmesine izin veren yeni düzenleyici yönergelere rağmen değişmeden kalan bir karardır.”

Tüketicilerin kripto paraları için önemli düzeyde sigorta sağlama konusundaki kararlılığının değişken piyasaya bir yanıt olduğunu vurguladı. Dahası, son birkaç yılda çöken çok sayıda kripto para birimi şirketi.

Devamını oku: Ocak 2024’te Kripto Ticareti için En İyi 11 Altcoin Borsası

Özellikle FTXbir kripto para borsası, milyarların kaybına tanık olduk müşterilerin fonlarından.

Sigorta, FTX çöküşünün kurbanlarının varlıklarını geri alma konusunda karşılaştıkları mücadeleyle hayati önemini kanıtlıyor.

2022’nin sonu bile yaşandı Milyarderler önemli kayıplar yaşıyor Kripto piyasasının çöküşünün ortasında, bu da sağlam sigorta kapsamına olan zorunlu ihtiyacın altını çiziyor.

Kripto borsası Binance’in eski CEO’su Statista’nın verilerine göre Changpeng “CZ” Zhao, bir dizi kripto şirketinin çöküşünün ardından 2022’nin sonunda net servetinin 82 milyar dolar düştüğünü gördü.

Aralık 2022 itibarıyla dünya çapında kripto para biriminin çöküşü nedeniyle net servetinde en büyük kaybı yaşayan milyarderler. Kaynak: Statista
Aralık 2022 itibarıyla dünya çapında kripto para biriminin çöküşü nedeniyle net değerinde en büyük kaybı yaşayan milyarderler. Kaynak: Statista

Açıklamada borsanın Canopius ile 2 yıllık bir dijital varlık saklama politikası yürüttüğü açıklandı.

Kripto Sahipleri Dijital Varlık Sigortasına Öncelik Veriyor

Canopius Tür Başkanı Nicholas Edwards, OSL’nin güvenli bir platform sağlama hedeflerini onayladığını ifade etti:

“Dijital varlık saklama ürünümüz, müşteri korumasına ek bir katman sağlıyor ve OSL’nin dürüstlüğü koruma misyonunu destekliyor ve güvenlik Günümüzün gelişen finansal ekosisteminde dijital varlıkların en büyük payı.”

Ancak kripto kullanıcıları borsa dışında da kendi özel sigortalarını yaptırabiliyorlar.

Devamını oku: Crypto.com vs. Coinbase: Hangi Kripto Borsası Size Uygun?

Crypto Shield şöyle bir politika yürütmektedir: mal sahiplerinin varlık kaybını kapsar büyük borsalardan.

Sigorta poliçesi Bitcoin, Ethereum, Ripple dahil 20 kripto para birimini kapsamaktadır. Solanave Dogecoin’in yanı sıra Tether ve USD Coin gibi stabilcoinler.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/hong-kong-sfc-crypto-insurance/

Diğer Yazılar

1 of 3.259

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir