BeinCryptoKriptohaber

HSBC, Tokenleştirilmiş Altınla Gerçek Dünya Varlıkları (RWA) Piyasasına Giriyor

HSBC, Hong Kong’daki perakende müşteriler için HSBC Gold Token’ın lansmanını duyurdu. Bu girişim, bankanın gerçek dünya varlıklarına girişini işaret ediyor tokenleştirme yeni bir yatırım fırsatı sunan pazar yöntem Blockchain teknolojisi aracılığıyla.

HSBC’ye göre, türünün ilk banka tarafından ihraç edilen perakende ürünü olan bu gelişme, finans kurumu ve yerel yönetim yetkililerinin dijital varlıkları benimsemeye yönelik daha geniş bir baskısıyla ortaya çıktı.

HSBC Gerçek Dünyada Varlık Tokenizasyonunda Her Şeyi Kullanıyor

Tokenize edilmiş altın, Mülkiyet hakları blockchain üzerinde dijitalleşiyorn, fiziksel altının doğal değerini dijital teknolojinin faydalarıyla birleştirmeyi hedefliyor. HSBC’nin Hong Kong Genel Müdürü ve Varlık ve Bireysel Bankacılık Başkanı Maggie Ng, bankanın dijital varlıklara yönelik artan talebin farkında olduğunu ve müşterilerinin bir yatırım yolu olarak altınla rahat etme düzeyinin farkında olduğunu vurguladı.

HSBC Gold Token, bankanın dijital varlık platformu HSBC Orion. Daha da önemlisi, Menkul Kıymetler ve Vadeli işlemler Komisyon (SFC) buna izin verir ve düzenler.

2023 yılında küresel değerinin 1 milyar doları aştığı göz önüne alındığında, tokenize altın kavramı tamamen yeni değil. Ancak HSBC’nin böyle bir ürünü perakende sektörüne sunması dikkat çekici. Özellikle bankanın avantaj sağlama konusundaki kararlılığını yansıttığı için dağıtılmış defter teknolojisi daha geniş bir finansal ürün yelpazesi için.

Ng, “HSBC Orion tarafından desteklenen HSBC Gold Token’ın, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından yetkilendirilen, Hong Kong’da dağıtılmış defter teknolojisine dayanan ilk perakende ürünü olmasından gurur duyuyoruz” dedi. söz konusu.

Devamını oku: Gerçek Dünya Varlık (RWA) Tokenizasyonunun Etkisi Nedir?

HSBC’nin tokenize altına geçişi, büyüyen bir büyümeyi vurguluyor gerçek dünyadaki varlıkların dijitalleştirilmesine yönelik eğilim. Yatırımcılara geleneksel yatırımlara erişmenin yeni bir yolunu sunuyor. Aynı zamanda şuna da uygundur: Hong Kong’un çabaları Düzenleyici çerçevelerde devam eden gelişmeler ve merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) ve sabit paraların finansal kurumlar tarafından keşfedilmesinin ortasında kendisini dijital varlıklar için bir merkez olarak konumlandırmak.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ali M., https://beincrypto.com/hsbc-real-world-assets-rwa-tokenized-gold/

Diğer Yazılar

1 of 3.982

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir