BeinCryptoKriptohaber

Hydra Halt’tan Stablecoin’e

Cardano ilk 1:1 tam fiat destekli modelini tanıttı stabilcoin, USDM. Bu yeni katılımcı, ağırlıklı olarak dev Tether ve Circle’ın önderlik ettiği, son derece rekabetçi 146 milyar dolarlık stabilcoin pazarında kendine yer edinmeyi amaçlıyor.

Lansman, özellikle merakla beklenen Layer 2 çözümü Hydra’yı sunmadaki gecikmeler ve zorluklar sonrasında Cardano için çok önemli bir anı işaret ediyor.

Hydra Gecikmesine Rağmen Cardano Yeni Stablecoin

USDM’nin arkasındaki mimar Mehen Finance, başlangıçta 2023’ün başlarında lansmanı planladı. Ancak kripto dostu bankaların beklenmedik şekilde kapanmasının ardından yol haritasında önemli aksaklıklar yaşandı. Bankacılık sektöründeki bu çalkantı ve bankacılık ortağı Cross River to Circle’ın kaybı, USDM’nin dağıtımında öngörülemeyen gecikmelere yol açtı.

Mehen’in kurucu ortağı Matthew Plomin, bu zorlu yolculuğu açıkça anlattı. Stratejilerini yeniden şekillendiren önemli anları vurguladı. Özellikle Plomin konuştu bankacılık krizi ve USDM için ABD dolarının basılması ve yakılması için Plaid’e geçiş hakkında.

Devamını oku: 2024’ün En İyi Stablecoin’leri Rehberi

Stablecoin’in giriiş Cardano kullanıcılarına yeni bir alternatif sunuyor. Algoritmik ve sentetik modellere dayanarak kendisini DJED ve iUSD gibi diğer Cardano tabanlı stabilcoinlerden ayırıyor. Merkezi olmayan finans için önemli bir kilometre taşını temsil ediyor (DeFi) blockchain üzerinde. Jaromir Tesar gibi meraklılar bunun ekosistemi yükseltme potansiyelini kabul ediyor.

“Cardano, ilk USD destekli stablecoin Mehen USDM’ye sahip. Bu bizim için önemli bir kilometre taşı DeFi Cardano’da,” dedi Tesar.

Cardano’nun Hydra’nın devam eden gelişimi sırasında USDM’yi benimsemeye yönelik bu stratejik hamlesi, dayanıklı ve uyarlanabilir bir yaklaşımı yansıtıyor. Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson, çürütüldü Hydra’nın terk edilmesiyle ilgili söylentiler, topluluğun blockchain’in ölçeklenebilirliğini ve verimliliğini artırma konusundaki kararlılığını vurguluyor.

“Hydra’nın terk edildiğini iddia eden bazı videolar görüyorum. Bu sadece saf FUD. Ekip hiç bu kadar üretken ve motive olmamıştı; toplumun katılımı büyük ve protokolde iyileştirmeler yapılması için yeni belgeler yolda,” diye açıkladı Hoskinson.

Devamını oku: Cardano (ADA) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

Bu açıklama, paydaşlara Cardano’nun daha ölçeklenebilir, güvenli ve merkezi olmayan bir finansal ekosisteme ulaşmaya yönelik yol haritası konusunda güvence veriyor.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyucuların bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Bary Rahma, https://beincrypto.com/cardano-usdm-stablecoin-hydra-layer-2/

Diğer Yazılar

1 of 3.902

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir