BeinCryptoKriptohaber

İki Primin Sinyaliyle Bitcoin Düzeltmesi Yakın Olabilir

Bitcoin fiyatları küresel spot piyasa değerlerinden daha yüksek veya daha düşük işlem görüyor, genellikle bir şeylerin ters gidebileceğine işaret ediyor. Bu durumda Kore “Kimchi” primi ve Coinbase negatif primi analiz edilerek Bitcoin düzeltmesi öngörülüyor.

Bitcoin fiyatları, 11 Ocak’ta ETF kaynaklı 21 aylık zirve olan 48.500 dolardan bu yana %11,5 oranında geriledi. Ancak bu, çoğu analist tarafından büyük ölçüde bekleniyordu ve diğer sinyaller, daha büyük bir piyasa düzeltmesinin yakın olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Düzeltme Şansı

15 Ocak’ta zincir içi analiz sağlayıcısı CryptoQuant, Bitcoin Korea Premium Positive ve Coinbase Premium Negative’in kısa vadeli bir düzeltme önerdiğini bildirdi.

Kore Premium’un %3’ten fazla aşırı ısındığında ve Coinbase Premium’un negatife döndüğünü gösteren tarihi bir grafik sağladı, “Bu, ABD’li yatırımcıların Bitcoin’i rekabetçi bir şekilde sattığı ve Güney Koreli yatırımcıların satın aldığı anlamına geliyor.”

Kimchi ve Coinbase primleriyle BTC fiyatı.  Kaynak: X/@cryptoquant_com
Kimchi ve Coinbase primleriyle BTC fiyatı. Kaynak: X/@cryptoquant_com

Tarihsel olarak, prim farklılığı boğa piyasasında kısa vadeli bir düzeltmenin ve zirvede bir ayı piyasasının başlangıcının sinyalini verdi.

“Ancak şu anda bir toparlanma veya boğa rallisi aşamasındayız, bu nedenle kısa vadeli bir düzeltme daha muhtemel.”

Devamını oku: 2024 Yılında Bitcoin Kayıt Bonusu Kazanacak En İyi 7 Platform

Analistler, Aralık ayının ortasından bu yana art arda bu tür üç sinyalin geldiğini ekledi. Aralık ayının sonlarında BeInCrypto, Kimchi priminin Yerel pazarın zirvesine işaret ediyor. BTC o zamandan beri direnci birkaç kez 47.000 doların üzerinde test etti ve geçemedi.

Dahası analistler, balina yatırımcıları ve madencilerin Bitcoin borsalarına yatırdıkları para miktarının arttığını gözlemledi. Bu, Grayscale Bitcoin Trust hisselerinin bir miktar satışına ek olarak:

“Fiyat artışı yerine yakın vadede geri çekilme ve yatay hareket olasılığının artması.”

15 Ocak’ta BeInCrypto, Binance gibi türev borsalarında büyük bir kaldıraç dalgasının daha yaşanabileceğini bildirdi. Bu, %20-30’luk bir düzeltmeyle sonuçlanabilir ve BTC fiyatlarını 40.000 doların altına çekebilir.

BTC Fiyat Görünümü

Bitcoin şu anda bu yazının yazıldığı sırada 42.843 dolardan yatay işlem görüyor. Üstelik kurulduğu günden bu yana yan duruyor. hafta sonu sonbaharı bu fiyat seviyesine

Varlık, 15 Ocak’taki geç işlemlerde 43.000 doların üzerine çıktı ancak bu sürdürülemezdi.

BTC/USD 1 hafta.  Kaynak: BeInCrypto
BTC/USD 1 hafta. Kaynak: BeInCrypto

Kısa süreli yükselişin dışında ETF onay haberleriBTC Aralık ayının başından bu yana yatay bir seyir izliyor.

Şu anda 37.000 dolarlık fiyat bölgesi civarında sağlam bir destek var ve bu, gerçekleşmesi halinde %24’lük bir düzeltme anlamına gelebilir.

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.


kaynak: Martin Young, https://beincrypto.com/kimchi-coinbase-premiums-point-btc-correction/

Diğer Yazılar

1 of 3.375

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir