BeinCryptoKriptohaber

Invesco Galaxy Spot Ethereum ETF’si Ertelendi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Invesco ve Galaxy için Ethereum borsa yatırım fonunu (ETF) onaylama kararını erteledi.

SEC, Coinbase’in gözetim programını Ethereum ETF’lerle entegre etme konusunda ek kamuoyu geri bildirimi istiyor.

Invesco Galaxy Spot Ethereum ETF Kararı Ertelendi

Yakın zamanda yapılan bir başvuruda ABD SEC, özellikle Invesco Galaxy’nin başvurusuyla ilgili olarak spot Ethereum ETF’leriyle ilgili olarak kamuoyuna çok sayıda soru sorarken, aynı zamanda da spot Ethereum ETF’lerini erteledi. başvuru.

Başvuru kararı, kamuoyunun geri bildiriminin alınmasına yeterli süre tanınması amacıyla 35 gün daha ertelendi.

“Komisyon, ilgili kişilerden yukarıda belirtilen konulara ilişkin görüşlerini, verilerini ve argümanlarını ve ayrıca teklifle ilgili diğer endişelerini yazılı olarak sunmalarını talep etmektedir.”

Ancak Bloomberg ETF analisti James Seyffart, önümüzdeki birkaç aydaki gecikmelerin önemli olmadığını, yalnızca tek bir tarihin önemli olduğunu ve bunun da son tarih olduğunu iddia ediyor son teslim tarihi VanEck’in yerinde Ethereum ETF:

“Şu anda spot Ethereum ETF’leri için önemli olan tek tarih 23 Mayıs. VanEck’in son teslim tarihi bu”

Belirli tokenlar için günlük piyasa duyarlılığını değerlendiren Ethereum için Korku ve Açgözlülük Endeksi, düştü Haberden sonraki 24 saat içinde neredeyse %15.

Daha önce yüzde 66 oranında açgözlülük seviyesinde olan yatırımcıların tokena yönelik duyarlılığı artık daha nötr bir oran olan yüzde 51’e kaydı.

Ethereum ETF Son Zamanlardaki Gecikmeler

Bu arada Seyffart, çok daha fazla gecikmenin yaşanacağına inanıyor.

“%100 bekleniyor ve önümüzdeki aylarda daha fazla gecikme yaşanmaya devam edecek.”

Devamını oku: Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini 2024/2025/2030

SEC, 25 Ocak’ta varlık yönetimi firmasına ilişkin kararını erteledi BlackRock’un spot Ethereum ETF uygulaması.

SEC, BlackRock’un bir spot Ethereum ETF’yi listelemesine izin vermek için önerilen kural değişikliği hakkında henüz herhangi bir yorum almadığını belirtti. İlk kez halka açıldı Yorum Aralık 2023’te.

Devamını oku: Ethereum Birleşmesi: Bilmeniz Gereken Her Şey

Sonuç olarak, ABD düzenleyicisi Karar süresinin Mart ayına kadar uzatılması:

“Komisyon, önerilen kural değişikliğini ve burada ortaya çıkan sorunları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olması amacıyla, önerilen kural değişikliğine ilişkin harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemeyi uygun buluyor.”

Sorumluluk reddi beyanı

Şartlara uygun olarak Güven Projesi BeInCrypto, tarafsız ve şeffaf raporlamaya kendini adamıştır. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir. Lütfen şunu unutmayın: Şartlar ve koşullar, Gizlilik PolitikasıVe Sorumluluk reddi beyanları Güncellendi.

kaynak: Ciaran Lyons, https://beincrypto.com/invesco-galaxy-spot-ethereum-etf-sec-delay/

Diğer Yazılar

1 of 3.308

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir