BeinCryptoKriptohaber

İsrail, Binance’in Yardımıyla Hamas Kripto Parasını Ele Geçirdi

İsrail polisi, grubun son saldırılarının ardından Filistinli militan grup Hamas’a ait kripto hesaplara el koydu. Hamas’ın sosyal medya aracılığıyla aldığı fonları bir borsadaki saklama cüzdanlarına yönlendirdiği iddia ediliyor.

ABD Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) benzeyen yerel bir kuruluş olan Lahav 433, ele geçirmeyi Binance’in yardımıyla gerçekleştirdi. Keşfin ardından polis, Hamas’ın cüzdanlarındaki parayı İsrail hükümetinin hazinesine aktardı.

Binance Yeniden İnceleniyor

Polise göre Hamas’ın Cumartesi günü İsrail’e karşı saldırısını başlattıktan sonra kripto bağışları talep ettiği iddia ediliyor. Grup daha sonra fonları yönlendirdi kabarık sosyal medya kanalları aracılığıyla borsadaki saklama cüzdanlarına.

“Savaş patlak verdiğinde Hamas sosyal medyada bir bağış toplama kampanyası başlattı. ağlarHalktan kripto paraları kendi hesabına yatırmasını isteyen hesap. Bir polis sözcüsü, siber ve döviz biriminin, Binance kripto borsasının da yardımıyla hesapları bulmak ve dondurmak için derhal çalıştığını söyledi.

İsrail ve İngiltere polisi de takip edildi bir ingiliz banka Hamas’ın ek fon toplamak için kullandığı hesap.

Sözcü, “İsrail polisi, ordusu ve diğer ortakları terörün finansmanıyla mücadeleye ve terör örgütlerinin stratejik mali varlıklarına zarar vermeye devam edecek” dedi.

Binance kurucu ortağı He Yi söz konusu Binance’in İsrail ile işbirliğinin apolitik olduğunu ve tüm Filistin bölgesi için değil, yalnızca Hamas için geçerli olduğunu söyledi. Borsa, Birleşmiş Milletler’in Hamas’ı terörist grup olarak tanımlaması göz önüne alındığında, kolluk kuvvetlerinin talebini reddedemezdi.

Geçen yıl İsrail polisi ele geçirildi Binance hesaplarındaki fonların Hamas’a ait olduğuna inanıyorlardı. Binance, terörle mücadele finansman önlemlerini yanlış beyan ettiği iddiasıyla ilgili bir Reuters raporunu reddetti.

Mart ayında, BİZ Emtia Vadeli işlemler Ticaret Komisyonu (CTFC), suç faaliyetlerini tespit etmede gevşek bir yaklaşım önererek Binance’e karşı bir dava açtı. Şu ana kadar borsaya karşı herhangi bir suç duyurusunda bulunulmadı.

Devamını oku: Binance İncelemesi 2023: Sizin İçin Doğru Kripto Borsası mı?

Hamas, 1948’den bu yana İsrail’e yönelik ilk ölümcül saldırısını cumartesi günü başlattı ve 1.500’den fazla vatandaşı öldürdü ve en az 100 kişiyi rehin aldı. Vatandaşlar hükümete, Hamas’ın saldırısını başlattığı Filistin bölgesi olan Gazze Şeridi’nde istikrarsızlığa yol açabilecek bir kara saldırısı başlatma çağrısında bulundu.

İsrail Kripto Hamas, Hamas'ın İsrail'e saldırılarının haritası
Hamas’ın İsrail’e saldırıları | Kaynak: Finans Zamanları

Çatışmayı daha da karmaşık hale getiren ise İran’ın, Hamas’ın da dahil olduğu ve tek odak noktası İsrail’i yok etmek olan Direniş Ekseni’ni desteklemesi. Ancak İran’ın BM misyonu, Filistin’i desteklemekle birlikte Hamas saldırısının “yalnızca Filistin tarafından” gerçekleştirildiğini söyledi.

Ne olursa olsun ABD, kısmen İran’ı caydırmak için uçak gemisi saldırı grubunu ve askeri uçağı İsrail’e yaklaştırmaya karar verdi. ABD de dahil olmak üzere birçok Batılı güç, nükleer silahlanmanın öncüsü olduğuna inanılan uranyum zenginleştirme programı nedeniyle İran’a yaptırım uyguladı.

Geçen yıl bir Reuters raporu, Binance’in İran’ın ABD’yi bypass etmek için kendi platformunu kullanmasına izin verdiğini ileri sürmüştü. yaptırımlar 2018’de kuruldu. Binance söz konusu aynı yıl İranlılara ait tüm hesapları tasfiye etti; bu iddiaya bazı İranlı kullanıcılar itiraz etti.

Geçen yıl, bir başka büyük borsa olan Kraken, yerleşik Yaptırımlara rağmen 1.500 İranlının platformunu kullanmasına izin verdiği iddiasıyla ABD Dış Varlıklar Kontrol Ofisi (OFAC) ile. Borsa, düzenleyiciye 100.000 dolarlık bir eklentiyle birlikte 360.000 dolarlık bir ödeme yaptı.

Devamını oku: Kraken İncelemesi 2023: Güvenliği, Ücretleri ve Özelliklerine İlişkin Bir İnceleme

İsrail polisinin Hamas’ın kripto hesaplarına el koyması, Binance’in İran’ın yaptırımları atlatmasına yardımcı olduğu iddiası, ya da başka bir şey? Lütfen bize yazın veya tartışmaya katılın Telegram kanalı. Ayrıca bizi yakalayabilirsiniz Tiktok, Facebookveya X (Twitter).

Sorumluluk reddi beyanı

Trust Project yönergelerine uygun olarak BeInCrypto tarafsız ve şeffaf raporlamayı taahhüt eder. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak okuyuculara, bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce gerçekleri bağımsız olarak doğrulamaları ve bir profesyonele danışmaları tavsiye edilir.


kaynak: David Thomas, https://beincrypto.com/israel-seizes-hamas-crypto-help-binance/

Diğer Yazılar

1 of 3.309

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir