BeinCryptoKriptohaber

İşte BNB Fiyatının Neden 500 Dolar Hedefinin Gerisine Düşebileceği

BNB fiyatı, Şubat ayının sonundan bu yana büyük artışlar kaydetmeyi başaran kripto paralar arasına giremedi. Ancak altcoin 500 dolar seviyesine ulaşmayı başardı.

Ancak görünüşe bakılırsa BNB, bu kilometre taşını tekrar ziyaret etmeden önce yolda duracak.

BNB Yatırımcıları Çıkış Yapabilir

BNB fiyat artışı diğer altcoinler gibi yatırımcılarını etkilemedi ve BNB sahiplerinin iyimserliğini kaybetmesine neden oldu. Bu, yatırımcıların azalan ağırlıklı hissiyatında açıkça görülüyor. Metrik, yatırımcıların genel ilgisini ve duyarlılığını ölçmek için kullanılır.

Genel olarak ağırlıklı duygu dalgalanmaları sosyal hacmin yüksek olduğu dönemlerde ağırlıklı olarak olumlu mesajlar içeriyor. Tersine, sosyal hacim yüksek olduğunda düşüşler meydana gelir, ancak duyarlılık olumsuza döner.

Binance Coin Ağırlıklı Duygu.  Kaynak: Santiment
BNB Ağırlıklı Duygu. Kaynak: Santiment

Haftalık ortalama duyarlılık dokuz ayın en düşük seviyesinde olduğundan ikinci koşullar BNB için geçerli.

İkinci olarak MVRV Z skoru da altcoin’i pek desteklemiyor. MVRV Z-skoru, bir kripto para biriminin piyasa değerini gerçekleşen değeriyle karşılaştırarak aşırı veya düşük değerleme sinyali verir. Pozitif puanlar aşırı değerleme ve negatif değer düşüklüğü anlamına gelir ve yatırımcıların piyasa duyarlılığını ve potansiyel fiyat sonuçlarını ölçmelerine yardımcı olur.

BNB MVRV Z puanı.
BNB MVRV Z puanı. Kaynak: Ticaret Görünümü

Grafikte görüldüğü gibi BNB için MVRV Z-skoru 2,73 eşiğini aşmanın eşiğinde. Bu seviyenin aşılması, kripto para biriminin muhtemelen aşırı değerlendiğini ve BNB’nin önemli ölçüde düzeltmeden önce yatırımcılar tarafından satılmasına neden olacağını gösteriyor.

BNB Coin Fiyat Tahmini: Ufukta Bir Düşüş Var

BNB Coin’in fiyatı bu yazının yazıldığı sırada 485 dolardan işlem görüyor. iki yıllık direnç seviyesi 499 dolar. Ancak yukarıda belirtilen gelişmeler göz önüne alındığında, BNB için muhtemel sonuç fiyat düşüşü olacaktır.

Başarısız bir ihlal, BNB’yi 414 dolara düşürecek ve altcoin’in geçen ay kaydettiği kazanımların çoğunu silecek.

Ancak 3 günlük grafikte BNB fiyatı Altın Haç olarak görülüyor. Oldukça nadir görülen bu olay, Şubat 2023’ten bu yana ilk kez daha uzun bir zaman diliminde meydana geldi.

BNB/USDT 3 günlük grafik.  Kaynak: TradingView
BNB/USDT 3 günlük grafik. Kaynak:Ticaret Görünümü

Altın haç, kısa vadeli 50 günlük bir uzun vadeli 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine geçtiğinde ortaya çıkan yükseliş sinyalidir. Bu geçiş, yukarı doğru ivmenin arttığını gösteriyor ve tipik olarak yükseliş eğilimine doğru potansiyel bir geçişe işaret ediyor.

Bu devam ettiği için yükseliş momentumunun bir süre daha devam etmesi muhtemel. Bu, BNB fiyatının 500 dolar sınırını aşmasına neden olacak ve fiyat noktasını destek olarak test ederse düşüş tezini geçersiz kılacaktır.

Posta İşte BNB Fiyatının Neden 500 Dolar Hedefinin Gerisine Düşebileceği ilk kez ortaya çıktı BeInCrypto.

kaynak: Aaryamann Shrivastava, https://beincrypto.com/bnb-price-possible-correction-bears/

Diğer Yazılar

1 of 4.003

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir